Results

Showing all results. Click on Competition name or Team name to filter. Please note that results marked (provisional) do not affect the league tables.

Knock Out Round
Tuesday 14th May 2019

Chester KO Vs Hoylake/Great Meols KO
1 John Carleton (212) 0 - 1 Dave Tebb (207)
2 Phil Crocker (193) 1 - 0 Thomas Carroll (197)
3 Michael McDonagh (186) 0 - 1 Mike Stone (180)
4 David Robertson (183) 1 - 0 Mike Smith (177)
5 Colm Buckley (172) 1 - 0 Mike Stoddart (136)
6 Ian McLean (159) 1 - 0 Bahkti Vasiev (141)
7 Jixin Yang (128) 1 - 0 Michael Carroll (101)
Handicap: -
Final Score: 5 - 2

Division 2
Tuesday 30th April 2019

Hoylake/Great Meols 2 Vs Wrexham
1 Mike Stone (180) 1 - 0 Piotr Swiech (175)
2 Mike Stoddart (136) 0 - 1 Ray Holland (153)
3 Bahkti Vasiev (141) ½ - ½ Mike GM Hughes (146)
4 Helena Griffiths (121) ½ - ½ Brian Davies (131)
5 Radu Tatar (119) 0 - 1 Steve Richards (113)
Final Score: 2 - 3

Submitted By: S. Richards

Verified By: L. Wolszczak

Division 1
Tuesday 30th April 2019

Chester D Vs Chester B
1 Daniel Savidge (195) ½ - ½ Phil Crocker (193)
2 Rohan Yesudian (184) 1 - 0 Chris Doran (176)
3 Riyaan Yesudian (162) 1 - 0 Graham Bromley (145)
4 Sam Burchett (82) 0 - 1 David Bryan (139)
5 D - 1 Nicholas Pendlebury
Final Score: -

Submitted By: D. K. Bryan

Verified By: L. Wolszczak

Division 3
Monday 29th April 2019

Frodsham Vs Hoylake/Great Meols 3
1 Pat Ridley (105) 1 - D
2 Roy McCormick (93) 1 - D
3 Phil Wright (90) 1 - D
4 Frank McGuigan (77) 1 - D
5 Tom Coates 1 - D
Final Score: 5 - 0

Verified By: L. Wolszczak

Division 3
Monday 29th April 2019

Atticus 2 Vs Chester G
1 D - 1 Steve Williams (124)
2 D - 1 Dave Littlemore (90)
3 D - 1 Mario Scarpa (91)
4 D - 1 Roberto Pino (75)
5 D - 1 Phil Skippon (78)
Final Score: 0 - 5

Verified By: L. Wolszczak

Division 3
Monday 29th April 2019

Wallasey 5 Vs Pensby 1
1 Martin Cockerill (98) ½ - ½ Liam Cadigan (142)
2 Felix Lefeuvre (82) 1 - 0 Allan Clarke (103)
3 John Higgins (79) 0 - 1 Adam Hodgson (99)
4 Adam Miller (68) ½ - ½ Brian Crompton (94)
5 David Williams (65) 0 - 1 Philip Green (88)
Final Score: 2 - 3

Verified By: L. Wolszczak

Division 4
Monday 29th April 2019

Tattenhall Vs Pensby 2
1 Graham Ashley (64) 0 - 1 Adam Hodgson (99)
2 Malcolm Green (61) 0 - 1 Allan Clarke (103)
3 Ben Newnham (41) 0 - 1 Brian Crompton (94)
4 Klaus Tekniepe (73) 1 - 0 Pauline Hodgson (15)
Final Score: 1 - 3

Submitted By: T. K. Tekniepe

Verified By: L. Wolszczak

Division 3
Thursday 25th April 2019

Wallasey 5 Vs Hoylake/Great Meols 3
1 Martin Cockerill (98) 0 - 1 Radu Tatar (119)
2 Felix Lefeuvre (82) 1 - 0 Pete Steeples (110)
3 John Higgins (79) 1 - 0 Michael Carroll (101)
4 David Williams (65) 0 - 1 Ashvin Kumar (93)
5 Dennis Tomlinson (63) 1 - 0 James Anderson
Final Score: 3 - 2

Verified By: L. Wolszczak

Division 1
Wednesday 24th April 2019

Atticus 1 Vs Wallasey 1
1 Steve Kee (195) 1 - 0 Joao Rita (172)
2 Luke Boumphrey (178) 0 - 1 Phil Davies (168)
3 James Rothwell (169) ½ - ½ Greg Hughes (156)
4 Jim Wiseman (117) 1 - 0 Phil Brine (156)
5 Tom Webb (113) 0 - 1 Mike Coffey (157)
Final Score: -

Submitted By: P. A. Brine

Verified By: L. Wolszczak

Division 2
Wednesday 24th April 2019

Buckley/Mold 1 Vs Chester E
1 Ifan Rathbone-Jones (167) 1 - 0 Ray Williams (151)
2 Haydn Parry (134) ½ - ½ Graham Bromley (145)
3 Mark Thomas (134) 1 - 0 John Sutcliffe (127)
4 Stephen Dunning (115) 1 - 0 Nicholas Pendlebury
5 Domantas Kirklys (111) 0 - 1 Dave Hulme (94)
Final Score: -

Submitted By: R. Williams

Verified By: L. Wolszczak

Division 4
Wednesday 24th April 2019

Buckley/Mold 3 Vs Chester K
1 Kristupas Kirklys (77) 0 - 1 Nethuli Saram (99)
2 Harry Wood (62) 0 - 1 Milan Kustos (52)
3 Osian Bonnett 1 - 0 Prashanti Guruprasad (20)
4 Henry Eagleton (22) 0 - 1 seren Fletcher
Final Score: 1 - 3

Verified By: L. Wolszczak

Division 1
Wednesday 24th April 2019

Penyffordd Vs Chester C
1 Bob Clark (194) 0 - 1 Michael McDonagh (186)
2 David Jameson (197) ½ - ½ Colm Buckley (172)
3 John Gorman (162) 0 - 1 Ian McLean (159)
4 Richard Burton (152) 1 - 0 Steve Lloyd (146)
5 Robert Skinner (135) 1 - 0 Phil McKeown
Final Score: -

Submitted By: R. G. Clark

Verified By: L. Wolszczak

Division 1
Tuesday 23rd April 2019

Chester A Vs Hoylake/Great Meols 1
1 John Carleton (212) ½ - ½ Dave Tebb (207)
2 David Robertson (183) ½ - ½ Thomas Carroll (197)
3 Steve Connor (194) ½ - ½ Mike Stone (180)
4 David Stuttard (153) 0 - 1 Mike Smith (177)
5 Colin White (132) 1 - 0 Bahkti Vasiev (141)
Final Score: -

Submitted By: M. Stone

Verified By: L. Wolszczak

Division 3
Tuesday 23rd April 2019

Chester G Vs Wallasey 6
1 Steve Williams (124) 1 - 0 Colin Rees (122)
2 Dave Littlemore (90) 1 - 0 Gordon Sommerville (110)
3 Roberto Pino (75) ½ - ½ Alan Kelly (109)
4 Phil Skippon (78) 0 - 1 Barry O'Brien (90)
5 Ethan Challenor 1 - 0 Trevor Amos (76)
Final Score: -

Submitted By: P. Skippon

Verified By: L. Wolszczak

Division 3
Tuesday 23rd April 2019

Chester H Vs Atticus 2
1 Nicholas Pendlebury 1 - D
2 Sam Burchett (82) 1 - D
3 Tony Rafferty (76) 1 - D
4 Harry Rafferty (67) 1 - D
5 Warren Bates (35) 1 - D
Final Score: 5 - 0

Verified By: L. Wolszczak

Division 1
Tuesday 23rd April 2019

Malpas & Oswestry 1 Vs Chester B
1 Brian Whyte (183) ½ - ½ Phil Crocker (193)
2 Charles Lowick Higgie (174) 1 - 0 Graham Bromley (145)
3 David Bennion (164) ½ - ½ David Bryan (139)
4 Peter Lovatt (143) 1 - 0 Nicholas Pendlebury
5 Graham Ives (119) 0 - 1 Ian Clayton (95)
Final Score: 3 - 2

Verified By: L. Wolszczak

Division 4
Wednesday 17th April 2019

Malpas & Oswestry 2 Vs Chester J
1 Jonathan Smith (93) 1 - D
2 Euan Stevenson (89) 1 - D
3 Stuart Hamilton (73) 1 - D
4 Oliver Haugh 1 - D
Final Score: 4 - 0

Verified By: L. Wolszczak

Division 2
Tuesday 16th April 2019

Hoylake/Great Meols 2 Vs Wallasey 4
1 Mike Smith (177) ½ - ½ Jeff Povall (130)
2 Mike Stoddart (136) 1 - 0 Leon Wolszczak (130)
3 Bahkti Vasiev (141) 0 - 1 Brian Wiggett (125)
4 Helena Griffiths (121) ½ - ½ Colin Rees (122)
5 Radu Tatar (119) 0 - 1 Colin Dougherty (115)
Final Score: 2 - 3

Verified By: L. Wolszczak

Division 2
Tuesday 16th April 2019

Chester E Vs Wallasey 3
1 Ray Williams (151) 1 - 0 Tony Roberts (140)
2 Graham Bromley (145) ½ - ½ Ken Jones (129)
3 John Sutcliffe (127) ½ - ½ Alan Jackson (124)
4 Nicholas Pendlebury ½ - ½ Dave Barnes
5 Dave Hulme (94) 0 - 1 Graham Heath (103)
Final Score: -

Submitted By: R. Williams

Verified By: L. Wolszczak

Division 4
Thursday 11th April 2019

Wallasey 7 Vs Buckley/Mold 4
1 Felix Lefeuvre (82) 1 - D
2 Adam Miller (68) 1 - D
3 Dennis Tomlinson (63) 1 - D
4 Lewis Chatten (90) 1 - D
Final Score: 4 - 0

Verified By: L. Wolszczak

Division 1
Monday 8th April 2019

Wallasey 1 Vs Penyffordd
1 Joao Rita (172) 0 - 1 David Jameson (197)
2 Phil Davies (168) ½ - ½ Bob Clark (194)
3 Greg Hughes (156) ½ - ½ John Gorman (162)
4 Mike Coffey (157) 0 - 1 Richard Burton (152)
5 Graham Heath (103) 0 - 1 Robert Skinner (135)
Final Score: 1 - 4

Submitted By: R. G. Clark

Verified By: L. Wolszczak

Division 2
Monday 8th April 2019

Wallasey 2 Vs Crewe
1 David Clark (164) 0 - 1 Bart Fajfer (170)
2 Steve Lee (166) 1 - 0 David Hulme (146)
3 Phil Brine (156) 1 - 0 Simon Layhe (126)
4 Mike O'Mahony (157) 1 - 0 David Price (115)
5 Chris Latham (144) ½ - ½ Harry Gardiner (124)
Final Score: -

Verified By: D. I. Hulme

Knock Out Round
Thursday 4th April 2019

Hoylake/Great Meols KO Vs Buckley/Mold KO
1 Dave Tebb (207) 1 - 0 Ifan Rathbone-Jones (167)
2 Thomas Carroll (197) 1 - 0 Andy Barber (157)
3 Mike Stone (180) 1 - 0 Mark Thomas (134)
4 Peter Holian (149) 1 - 0 Frank Salt (119)
5 Mike Stoddart (136) 1 - 0 Domantas Kirklys (111)
6 Bahkti Vasiev (141) 1 - 0 Sithika Medagedara (108)
7 Michael Carroll (101) ½ - ½ Robert Goodwin (98)
Handicap: -
Final Score: - 3

Submitted By: M. Stone

Division 4
Wednesday 3rd April 2019

Buckley/Mold 3 Vs Chester L
1 Domantas Kirklys (111) 1 - 0 Sam Burchett (82)
2 Robert Goodwin (98) 1 - 0 Tony Rafferty (76)
3 Kristupas Kirklys (77) 0 - 1 Roberto Pino (75)
4 Jamie Glancey (52) 0 - 1 Harry Rafferty (67)
Final Score: 2 - 2

Verified By: D. I. Hulme

Division 4
Wednesday 3rd April 2019

Buckley/Mold 4 Vs Chester M
1 Sue Parry (67) 1 - 0 Efe Kitis (95)
2 Sandi Medagedara (76) 1 - 0 Abdelrahman Mahmoud (45)
3 Elaine Evans (39) ½ - ½ Mehmet Kitis (23)
4 Eluned Rathbone-Jones (19) 0 - 1 Rutujay Chawda (59)
Final Score: -

Verified By: D. I. Hulme

Division 1
Wednesday 3rd April 2019

Atticus 1 Vs Chester C
1 Steve Kee (195) 1 - 0 Michael McDonagh (186)
2 Luke Boumphrey (178) 1 - 0 Ian McLean (159)
3 Michael Williams (131) ½ - ½ Steve Lloyd (146)
4 Jim Wiseman (117) 1 - 0 Phil McKeown
5 Ben Ellington (124) 1 - 0 Steve Williams (124)
Final Score: - ½

Verified By: L. Wolszczak

Division 3
Wednesday 3rd April 2019

Atticus 2 Vs Wallasey 5
1 Derek Rooney (132) 1 - 0 Martin Cockerill (98)
2 Tom Webb (113) 1 - 0 Viv Oldham (97)
3 Sanjoy Banerjee (123) ½ - ½ Dave Barnes
4 Thomas Lawton (120) ½ - ½ Felix Lefeuvre (82)
5 Howard Sleeman (119) ½ - ½ John Higgins (79)
Final Score: -

Verified By: L. Wolszczak

Knock Out Round
Tuesday 2nd April 2019

Chester KO Vs Wallasey KO
1 John Carleton (212) 0 - 1 Joao Rita (172)
2 Phil Crocker (193) 1 - 0 Phil Davies (168)
3 Michael McDonagh (186) 1 - 0 Greg Hughes (156)
4 Steve Connor (194) 1 - 0 Mike O'Mahony (157)
5 David Robertson (183) 0 - 1 Phil Brine (156)
6 Chris Doran (176) 0 - 1 Mike Coffey (157)
7 Ian McLean (159) 1 - 0 Jeff Povall (130)
Handicap: -
Final Score: 4 - 3

Verified By: L. Wolszczak

Division 4
Monday 1st April 2019

Tattenhall Vs Chester J
1 Ben Newnham (41) 1 - D
2 Klaus Tekniepe (73) 1 - D
3 Malcolm Green (61) 1 - D
4 Mike Dickinson (57) 1 - D
Final Score: 4 - 0

Submitted By: T. K. Tekniepe

Verified By: L. Wolszczak

Division 2
Monday 1st April 2019

Wallasey 2 Vs Hoylake/Great Meols 2
1 David Clark (164) ½ - ½ Mike Smith (177)
2 Steve Lee (166) 1 - 0 Mike Stoddart (136)
3 Phil Brine (156) 1 - 0 Radu Tatar (119)
4 Mike Coffey (157) 1 - 0 Anthony Tatar (117)
5 Alan Kelly (109) ½ - ½ Pete Steeples (110)
Final Score: 4 - 1

Submitted By: P. A. Brine

Verified By: L. Wolszczak

Division 2
Monday 1st April 2019

Crewe Vs Wallasey 4
1 Bart Fajfer (170) ½ - ½ Jeff Povall (130)
2 David Hulme (146) 1 - 0 Leon Wolszczak (130)
3 Simon Layhe (126) 0 - 1 Brian Wiggett (125)
4 David Price (115) 0 - 1 Colin Rees (122)
5 Harry Gardiner (124) 1 - 0 Ron Champion (98)
Final Score: -

Verified By: D. I. Hulme

Division 4
Friday 29th March 2019

Pensby 2 Vs Chester K
1 Brian Crompton (94) 0 - 1 Nethuli Saram (99)
2 Allan Clarke (103) 1 - 0 Milan Kustos (52)
3 Philip Green (88) 1 - 0 James Frost (42)
4 Pauline Hodgson (15) 1 - 0
Final Score: 3 - 1

Verified By: L. Wolszczak

Division 2
Wednesday 27th March 2019

Buckley/Mold 1 Vs Hoylake/Great Meols 2
1 Mark Thomas (134) 1 - 0 Mike Stoddart (136)
2 Haydn Parry (134) ½ - ½ Bahkti Vasiev (141)
3 Stephen Dunning (115) ½ - ½ Radu Tatar (119)
4 Domantas Kirklys (111) 1 - 0 Pete Steeples (110)
5 Kristupas Kirklys (77) 0 - 1 Michael Carroll (101)
Final Score: 3 - 2

Verified By: L. Wolszczak

Division 1
Tuesday 26th March 2019

Chester B Vs Penyffordd
1 Phil Crocker (193) ½ - ½ Bob Clark (194)
2 Paul Watson (147) 0 - 1 David Jameson (197)
3 Graham Bromley (145) ½ - ½ John Gorman (162)
4 David Bryan (139) ½ - ½ Richard Burton (152)
5 Ian Clayton (95) 0 - 1 Robert Skinner (135)
Final Score: -

Submitted By: R. G. Clark

Verified By: L. Wolszczak

Division 2
Tuesday 26th March 2019

Chester F Vs Wallasey 2
1 Phil McKeown ½ - ½ David Clark (164)
2 Jixin Yang (128) ½ - ½ Mike O'Mahony (157)
3 Jack Yang (109) 0 - 1 Ed Taylor (131)
4 Nethuli Saram (99) 0 - 1 Alan Kelly (109)
5 Efe Kitis (95) 0 - 1 Duncan Rennie (94)
Final Score: 1 - 4

Submitted By: J. Yang

Verified By: L. Wolszczak

Division 1
Tuesday 26th March 2019

Hoylake/Great Meols 1 Vs Chester D
1 Dave Tebb (207) ½ - ½ Daniel Savidge (195)
2 Thomas Carroll (197) 1 - 0 Rohan Yesudian (184)
3 Mike Stone (180) 1 - 0 Riyaan Yesudian (162)
4 Mike Smith (177) 1 - 0 James Lee (158)
5 Mike Stoddart (136) ½ - ½ Seth Collinson (141)
Final Score: 4 - 1

Submitted By: M. Stone

Verified By: L. Wolszczak

Division 3
Wednesday 20th March 2019

Buckley/Mold 2 Vs Frodsham
1 Mark Thomas (134) 1 - 0 Roy Julian (116)
2 Stephen Dunning (115) 1 - 0 Pat Ridley (105)
3 Domantas Kirklys (111) 1 - 0 Phil Wright (90)
4 Sithika Medagedara (108) 0 - 1 Paul Jones (90)
5 Robert Goodwin (98) ½ - ½ Chris Goy (88)
Final Score: -

Submitted By: P. Jones

Verified By: L. Wolszczak

Division 4
Tuesday 19th March 2019

Chester J Vs Buckley/Mold 3
1 Tony McKevitt (86) 1 - D
2 Warren Bates (35) 1 - D
3 James Morgan 1 - D
4 Roger Broad (29) 1 - D
Final Score: 4 - 0

Verified By: L. Wolszczak

Division 3
Monday 18th March 2019

Wallasey 6 Vs Chester H
1 Graham Carr (120) ½ - ½ Nicholas Pendlebury
2 Gordon Sommerville (110) 1 - 0 Sam Burchett (82)
3 Alan Kelly (109) 0 - 1 Tony Rafferty (76)
4 Graham Heath (103) 1 - 0 Harry Rafferty (67)
5 Trevor Amos (76) ½ - ½ Warren Bates (35)
Final Score: 3 - 2

Verified By: L. Wolszczak

Division 3
Friday 15th March 2019

Pensby 1 Vs Hoylake/Great Meols 3
1 Liam Cadigan (142) 0 - 1 John Hanson (120)
2 David Ashton (132) 1 - 0 Pete Steeples (110)
3 Allan Clarke (103) ½ - ½ Ron Ledgard (101)
4 Brian Crompton (94) 1 - 0 John Smallthwaite (92)
5 Adam Hodgson (99) 1 - 0 James Anderson
Final Score: -

Verified By: L. Wolszczak

Division 4
Thursday 14th March 2019

Wallasey 7 Vs Chester L
1 Martin Cockerill (98) 0 - 1 Sam Burchett (82)
2 Steve Farry (94) 1 - 0 Tony Rafferty (76)
3 Felix Lefeuvre (82) 0 - 1 Roberto Pino (75)
4 Adam Miller (68) 1 - 0 Harry Rafferty (67)
Final Score: 2 - 2

Verified By: L. Wolszczak

Division 1
Friday 8th March 2019

Chester D Vs Penyffordd
1 Daniel Savidge (195) ½ - ½ David Jameson (197)
2 Rohan Yesudian (184) 1 - 0 Bob Clark (194)
3 Riyaan Yesudian (162) 0 - 1 John Gorman (162)
4 James Lee (158) ½ - ½ Richard Burton (152)
5 Seth Collinson (141) 0 - 1 David Parker-Williams (76)
Final Score: 2 - 3

Verified By: L. Wolszczak

Division 4
Friday 8th March 2019

Chester K Vs Buckley/Mold 4
1 Nethuli Saram (99) 1 - D
2 Milan Kustos (52) 1 - D
3 Prashanti Guruprasad (20) 1 - D
4 seren Fletcher 1 - D
Final Score: 4 - 0

Verified By: L. Wolszczak

Division 4
Friday 8th March 2019

Chester M Vs Buckley/Mold 3
1 Efe Kitis (95) 1 - D
2 Kareem Ghatwary (49) 1 - D
3 Abdelrahman Mahmoud (45) 1 - D
4 Mehmet Kitis (23) 1 - D
Final Score: 4 - 0

Verified By: L. Wolszczak

Division 4
Friday 8th March 2019

Pensby 2 Vs Chester L
1 Allan Clarke (103) ½ - ½ Sam Burchett (82)
2 Brian Crompton (94) 1 - 0 Tony Rafferty (76)
3 Philip Green (88) 1 - 0 Harry Rafferty (67)
4 Colin Higgins (42) 0 - 1 Ben Woodfinden (80)
Final Score: -

Verified By: L. Wolszczak

Division 4
Thursday 7th March 2019

Malpas & Oswestry 2 Vs Chester K
1 Euan Stevenson (89) 0 - 1 Nicholas Pendlebury
2 Stuart Hamilton (73) 0 - 1 Milan Kustos (52)
3 Orlando Bell (55) 1 - 0 James Frost (42)
4 Oliver Haugh 1 - 0 Prashanti Guruprasad (20)
Final Score: 2 - 2

Verified By: L. Wolszczak

Division 1
Wednesday 6th March 2019

Atticus 1 Vs Chester B
1 Steve Kee (195) ½ - ½ Phil Crocker (193)
2 Luke Boumphrey (178) 1 - 0 Chris Doran (176)
3 Jim Wiseman (117) ½ - ½ Paul Watson (147)
4 Tom Webb (113) 0 - 1 Graham Bromley (145)
5 Ben Ellington (124) ½ - ½ David Bryan (139)
Final Score: -

Submitted By: D. K. Bryan

Verified By: L. Wolszczak

Division 4
Tuesday 5th March 2019

Chester J Vs Pensby 2
1 Tony McKevitt (86) 1 - 0 Brian Crompton (94)
2 Alasdair Daniels ½ - ½ Allan Clarke (103)
3 Warren Bates (35) 0 - 1 Philip Green (88)
4 Roger Broad (29) 0 - 1 Colin Higgins (42)
Final Score: -

Verified By: L. Wolszczak

Division 2
Tuesday 5th March 2019

Wrexham Vs Chester F
1 Piotr Swiech (175) 1 - 0 Phil McKeown
2 Ray Holland (153) 1 - 0 Jixin Yang (128)
3 Peter Fisher (145) 1 - 0 Jack Yang (109)
4 Brian Davies (131) ½ - ½ Ian Clayton (95)
5 Edward Webb 0 - 1 Nethuli Saram (99)
Final Score: -

Submitted By: S. Richards

Verified By: L. Wolszczak

Division 4
Monday 25th February 2019

Buckley/Mold 3 Vs Tattenhall
1 Domantas Kirklys (111) 1 - 0 Klaus Tekniepe (73)
2 Kristupas Kirklys (77) ½ - ½ Graham Ashley (64)
3 Jamie Glancey (52) 0 - 1 Ben Newnham (41)
4 Osian Bonnett 0 - 1 Mike Dickinson (57)
Final Score: -

Submitted By: T. K. Tekniepe

Verified By: L. Wolszczak

Division 4
Thursday 21st February 2019

Malpas & Oswestry 2 Vs Chester M
1 Jonathan Smith (93) 1 - 0 Kareem Ghatwary (49)
2 Euan Stevenson (89) 1 - 0 Abdelrahman Mahmoud (45)
3 Stuart Hamilton (73) 1 - 0 Ethan Challenor
4 Oliver Haugh 0 - 1 Caitlin Challenor (0)
Final Score: 3 - 1

Verified By: L. Wolszczak

Division 2
Wednesday 20th February 2019

Buckley/Mold 1 Vs Wallasey 2
1 Ifan Rathbone-Jones (167) 1 - 0 David Clark (164)
2 Andy Barber (157) ½ - ½ Steve Lee (166)
3 Haydn Parry (134) ½ - ½ Phil Brine (156)
4 Stephen Dunning (115) ½ - ½ Mike O'Mahony (157)
5 Jonathan Hughes (111) ½ - ½ Ed Taylor (131)
Final Score: 3 - 2

Verified By: L. Wolszczak

Division 1
Tuesday 19th February 2019

Chester C Vs Malpas & Oswestry 1
1 Michael McDonagh (186) 1 - 0 Brian Whyte (183)
2 Ian McLean (159) ½ - ½ Charles Lowick Higgie (174)
3 Steve Lloyd (146) 0 - 1 Richard Bryant (169)
4 Phil McKeown 0 - 1 David Bennion (164)
5 Kevin Mitchell 1 - 0 Celeste McCrann (114)
Final Score: -

Submitted By: S. M. Lloyd

Verified By: L. Wolszczak

Division 3
Tuesday 19th February 2019

Chester G Vs Pensby 1
1 Steve Williams (124) 0 - 1 Liam Cadigan (142)
2 Dave Littlemore (90) 0 - 1 David Ashton (132)
3 Mario Scarpa (91) ½ - ½ Brian Crompton (94)
4 Roberto Pino (75) ½ - ½ Allan Clarke (103)
5 Phil Skippon (78) 0 - 1 Philip Green (88)
Final Score: 1 - 4

Verified By: L. Wolszczak

Division 2
Monday 18th February 2019

Wallasey 4 Vs Wrexham
1 Jeff Povall (130) 0 - 1 Piotr Swiech (175)
2 Brian Wiggett (125) 0 - 1 Ray Holland (153)
3 Leon Wolszczak (130) ½ - ½ Mike GM Hughes (146)
4 Colin Rees (122) 0 - 1 Peter Fisher (145)
5 Ron Champion (98) ½ - ½ Steve Richards (113)
Final Score: 1 - 4

Submitted By: S. Richards

Verified By: L. Wolszczak

Division 4
Monday 18th February 2019

Wallasey 7 Vs Chester J
1 Felix Lefeuvre (82) 1 - D
2 Steve Farry (94) 1 - D
3 Adam Miller (68) 1 - D
4 John Higgins (79) 1 - D
Final Score: 4 - 0

Verified By: L. Wolszczak

Division 3
Thursday 14th February 2019

Hoylake/Great Meols 3 Vs Wallasey 6
1 John Hanson (120) 0 - 1 Colin Rees (122)
2 Ron Ledgard (101) ½ - ½ Colin Dougherty (115)
3 John Smallthwaite (92) ½ - ½ Alan Kelly (109)
4 James Anderson 0 - 1 Duncan Rennie (94)
5 D - 1 Barry O'Brien (90)
Final Score: 1 - 4

Verified By: L. Wolszczak

Division 3
Wednesday 13th February 2019

Buckley/Mold 2 Vs Atticus 2
1 Stephen Dunning (115) 0 - 1 Sanjoy Banerjee (123)
2 David Heitch (111) 1 - 0 Steve Burge (126)
3 Domantas Kirklys (111) 1 - 0 Howard Sleeman (119)
4 Sithika Medagedara (108) ½ - ½ Dave Hurley (113)
5 Robert Goodwin (98) 1 - 0 Natasha May (92)
Final Score: -

Division 3
Tuesday 12th February 2019

Chester H Vs Frodsham
1 Sam Burchett (82) 0 - 1 Pat Ridley (105)
2 Nethuli Saram (99) 1 - 0 Roy McCormick (93)
3 Daniel Dowling (99) 0 - 1 Phil Wright (90)
4 Kevin Mitchell 1 - 0 Chris Goy (88)
5 Warren Bates (35) 1 - 0 Frank McGuigan (77)
Final Score: 3 - 2

Submitted By: P. Jones

Verified By: L. Wolszczak

Division 4
Friday 8th February 2019

Chester L Vs Tattenhall
1 D - 1 Ben Newnham (41)
2 D - 1 Klaus Tekniepe (73)
3 D - 1 Graham Ashley (64)
4 D - 1 Jay Moore
Final Score: 0 - 4

Verified By: L. Wolszczak

Division 4
Friday 8th February 2019

Chester M Vs Chester K
1 Efe Kitis (95) 0 - 1 Nethuli Saram (99)
2 Kareem Ghatwary (49) 0 - 1 Milan Kustos (52)
3 Abdelrahman Mahmoud (45) 0 - 1 James Frost (42)
4 Mehmet Kitis (23) 1 - 0 Prashanti Guruprasad (20)
Final Score: 1 - 3

Verified By: L. Wolszczak

Knock Out Round2
Thursday 7th February 2019

Wallasey KO Vs Pensby KO
1 Joao Rita (172) 1 - 0
2 Phil Davies (168) 1 - 0
3 Greg Hughes (156) 1 - 0
4 Phil Brine (156) 1 - 0
5 Colin Hughes (144) 1 - 0
6 Mike O'Mahony (157) 1 - 0
7 Leon Wolszczak (130) 1 -
Handicap: -
Final Score: 7 - 0

Division 4
Wednesday 6th February 2019

Buckley/Mold 4 Vs Malpas & Oswestry 2
1 Sandi Medagedara (76) 0 - 1 Jonathan Smith (93)
2 Sue Parry (67) 0 - 1 Euan Stevenson (89)
3 Jon Maybery (114) 1 - 0 Stuart Hamilton (73)
4 Eluned Rathbone-Jones (19) 0 - 1 Oliver Haugh
Final Score: 1 - 3

maybery bd 4 was allowed to play due to unforseen circumstances and amicable agreement by both teams.

Verified By: L. Wolszczak

Division 1
Tuesday 5th February 2019

Chester A Vs Atticus 1
1 John Carleton (212) 1 - 0 Steve Kee (195)
2 David Robertson (183) 1 - 0 Luke Boumphrey (178)
3 David Stuttard (153) 0 - 1 Michael Williams (131)
4 Ray Williams (151) 0 - 1 Sanjoy Banerjee (123)
5 Colin White (132) ½ - ½ Steve Burge (126)
Final Score: -

Submitted By: J. J. Carleton

Verified By: L. Wolszczak

Division 1
Tuesday 5th February 2019

Chester B Vs Hoylake/Great Meols 1
1 Phil Crocker (193) 0 - 1 Dave Tebb (207)
2 Chris Doran (176) ½ - ½ Thomas Carroll (197)
3 Paul Watson (147) 0 - 1 Mike Stone (180)
4 Graham Bromley (145) 1 - 0 Mike Smith (177)
5 David Bryan (139) ½ - ½ Michael Carroll (101)
Final Score: 2 - 3

Submitted By: M. Stone

Verified By: L. Wolszczak

Division 1
Tuesday 5th February 2019

Malpas & Oswestry 1 Vs Chester D
1 Brian Whyte (183) 0 - 1 Daniel Savidge (195)
2 Charles Lowick Higgie (174) ½ - ½ Rohan Yesudian (184)
3 Richard Bryant (169) 1 - 0 Riyaan Yesudian (162)
4 David Bennion (164) 1 - 0 James Lee (158)
5 John Waller (106) 1 - 0 Seth Collinson (141)
Final Score: -

Verified By: D. I. Hulme

Division 2
Tuesday 5th February 2019

Crewe Vs Hoylake/Great Meols 2
1 Bart Fajfer (170) 1 - 0 Mike Stoddart (136)
2 David Hulme (146) 1 - 0 Bahkti Vasiev (141)
3 Simon Layhe (126) ½ - ½ Radu Tatar (119)
4 Harry Gardiner (124) 0 - 1 Pete Steeples (110)
5 David Price (115) 1 - 0 Ron Ledgard (101)
Final Score: -

Verified By: D. I. Hulme

Division 3
Wednesday 30th January 2019

Buckley/Mold 2 Vs Wallasey 5
1 Stephen Dunning (115) 0 - 1 Martin Hargreaves (105)
2 Domantas Kirklys (111) 1 - 0 Martin Cockerill (98)
3 Robert Goodwin (98) ½ - ½ John Higgins (79)
4 Jamie Glancey (52) 1 - 0 David Williams (65)
5 Elaine Evans (39) 0 - 1 Dave Barnes
Final Score: -

Verified By: L. Wolszczak

Division 4
Wednesday 30th January 2019

Buckley/Mold 3 Vs Wallasey 7
1 Kristupas Kirklys (77) 0 - 1 Steve Farry (94)
2 Harry Wood (62) 0 - 1 Lewis Chatten (90)
3 Osian Bonnett 0 - 1 Felix Lefeuvre (82)
4 Henry Eagleton (22) 0 - 1 Adam Miller (68)
Final Score: 0 - 4

Verified By: L. Wolszczak

Division 2
Monday 28th January 2019

Wallasey 2 Vs Chester E
1 David Clark (164) 1 - 0 Ray Williams (151)
2 Steve Lee (166) 1 - 0 Paul Watson (147)
3 Mike O'Mahony (157) 0 - 1 Graham Bromley (145)
4 Chris Latham (144) ½ - ½ Nicholas Pendlebury
5 Ed Taylor (131) 1 - 0 Dave Hulme (94)
Final Score: -

Submitted By: R. Williams

Verified By: L. Wolszczak

Division 2
Monday 28th January 2019

Wallasey 3 Vs Buckley/Mold 1
1 Tony Roberts (140) 0 - 1 Ifan Rathbone-Jones (167)
2 Ken Jones (129) ½ - ½ Andy Barber (157)
3 Mark Spriggs (129) 0 - 1 Mark Thomas (134)
4 Alan Jackson (124) ½ - ½ Frank Salt (119)
5 Graham Heath (103) ½ - ½ Jonathan Hughes (111)
Final Score: -

Verified By: L. Wolszczak

Division 3
Thursday 24th January 2019

Hoylake/Great Meols 3 Vs Chester H
1 D - 1 Tony Rafferty (76)
2 D - 1 Sam Burchett (82)
3 D - 1 Nethuli Saram (99)
4 D - 1 Harry Rafferty (67)
5 D - 1 Warren Bates (35)
Final Score: 0 - 5

Verified By: L. Wolszczak

Division 2
Tuesday 22nd January 2019

Chester E Vs Wrexham
1 Graham Bromley (145) 0 - 1 Piotr Swiech (175)
2 Paul Watson (147) ½ - ½ Ray Holland (153)
3 Ray Williams (151) ½ - ½ Mike GM Hughes (146)
4 Nicholas Pendlebury 0 - 1 Peter Fisher (145)
5 Dave Hulme (94) 0 - 1 Steve Richards (113)
Final Score: 1 - 4

Submitted By: S. Richards

Verified By: L. Wolszczak

Division 2
Tuesday 22nd January 2019

Chester F Vs Wallasey 4
1 David Bryan (139) ½ - ½ Jeff Povall (130)
2 Jixin Yang (128) 1 - 0 Brian Wiggett (125)
3 Seth Collinson (141) ½ - ½ Leon Wolszczak (130)
4 Ian Clayton (95) ½ - ½ Colin Rees (122)
5 Nethuli Saram (99) 1 - 0 Ron Champion (98)
Final Score: -

Submitted By: J. Yang

Verified By: L. Wolszczak

Division 1
Tuesday 22nd January 2019

Hoylake/Great Meols 1 Vs Chester C
1 Dave Tebb (207) ½ - ½ Michael McDonagh (186)
2 Thomas Carroll (197) ½ - ½ Ian McLean (159)
3 Mike Stone (180) 1 - 0 Steve Lloyd (146)
4 Mike Smith (177) 1 - 0 Mario Scarpa (91)
5 Tim Jones (151) 1 - 0 Kevin Mitchell
Final Score: 4 - 1

Submitted By: M. Stone

Verified By: L. Wolszczak

Division 1
Tuesday 22nd January 2019

Wallasey 1 Vs Chester A
1 Joao Rita (172) 0 - 1 John Carleton (212)
2 Phil Davies (168) ½ - ½ David Robertson (183)
3 Greg Hughes (156) 1 - 0 David Stuttard (153)
4 Phil Brine (156) ½ - ½ Colin White (132)
5 Mike Coffey (157) 1 - 0 John Sutcliffe (127)
Final Score: 3 - 2

Submitted By: P. A. Brine

Verified By: L. Wolszczak

Division 1
Friday 18th January 2019

Chester D Vs Atticus 1
1 Daniel Savidge (195) 1 - 0 Steve Kee (195)
2 Rohan Yesudian (184) 0 - 1 Luke Boumphrey (178)
3 Riyaan Yesudian (162) ½ - ½ Brian Ewart (152)
4 James Lee (158) 1 - 0 Steve Burge (126)
5 Seth Collinson (141) 0 - 1 Sanjoy Banerjee (123)
Final Score: -

Submitted By: J. J. Carleton

Verified By: L. Wolszczak

Division 4
Friday 18th January 2019

Chester K Vs Tattenhall
1 Nethuli Saram (99) ½ - ½ Klaus Tekniepe (73)
2 Milan Kustos (52) 1 - 0 Graham Ashley (64)
3 James Frost (42) 0 - 1 Malcolm Green (61)
4 Prashanti Guruprasad (20) 0 - 1 Ben Newnham (41)
Final Score: -

Submitted By: T. K. Tekniepe

Verified By: L. Wolszczak

Division 4
Friday 18th January 2019

Chester L Vs Buckley/Mold 4
1 Tony Rafferty (76) 1 - 0 Sandi Medagedara (76)
2 Sam Burchett (82) 1 - 0 Sue Parry (67)
3 Ben Woodfinden (80) 1 - 0 Elaine Evans (39)
4 Harry Rafferty (67) 1 - 0 Eluned Rathbone-Jones (19)
Final Score: 4 - 0

Verified By: L. Wolszczak

Division 3
Wednesday 16th January 2019

Atticus 2 Vs Pensby 1
1 Tom Webb (113) 0 - 1 David Ashton (132)
2 ½ - ½
3 Jim Wiseman (117) 1 - 0 Allan Clarke (103)
4 Neil Tabor (91) 0 - 1 Philip Green (88)
5 Sanjoy Banerjee (123) 1 - 0 Ron Sheen (83)
Final Score: -

Verified By: L. Wolszczak

Division 4
Tuesday 15th January 2019

Chester J Vs Chester M
1 Daniel Dowling (99) 1 - 0 Abdelrahman Mahmoud (45)
2 Alasdair Daniels 1 - 0 Kareem Ghatwary (49)
3 Warren Bates (35) 1 - 0 Rutujay Chawda (59)
4 Roger Broad (29) 0 - 1 Ethan Challenor
Final Score: 3 - 1

Verified By: L. Wolszczak

Division 3
Monday 14th January 2019

Frodsham Vs Wallasey 5
1 Chris Goy (88) 0 - 1 Martin Hargreaves (105)
2 Paul Jones (90) 0 - 1 Martin Cockerill (98)
3 Jim McPhillips (80) 0 - 1 John Higgins (79)
4 Frank McGuigan (77) 1 - 0 Felix Lefeuvre (82)
5 Tom Coates 0 - 1 Adam Miller (68)
Final Score: 1 - 4

Submitted By: P. Jones

Verified By: L. Wolszczak

Division 4
Friday 11th January 2019

Pensby 2 Vs Malpas & Oswestry 2
1 Allan Clarke (103) 1 - 0 Jonathan Smith (93)
2 Adam Hodgson (99) 1 - 0 Euan Stevenson (89)
3 Philip Green (88) ½ - ½ Stuart Hamilton (73)
4 Pauline Hodgson (15) 0 - 1 Oliver Haugh
Final Score: -

Verified By: L. Wolszczak

Division 2
Wednesday 9th January 2019

Buckley/Mold 1 Vs Wrexham
1 Andy Barber (157) 0 - 1 Piotr Swiech (175)
2 Haydn Parry (134) ½ - ½ Ray Holland (153)
3 Mark Thomas (134) ½ - ½ Mike GM Hughes (146)
4 David Heitch (111) 0 - 1 Peter Fisher (145)
5 Robert Goodwin (98) 0 - 1 Steve Richards (113)
Final Score: 1 - 4

Submitted By: S. Richards

Verified By: L. Wolszczak

Division 1
Tuesday 8th January 2019

Chester B Vs Wallasey 1
1 Phil Crocker (193) 1 - 0 Phil Davies (168)
2 Rokas Valantinas (177) 1 - 0 Greg Hughes (156)
3 Chris Doran (176) 1 - 0 Phil Brine (156)
4 Graham Bromley (145) 0 - 1 Mike Coffey (157)
5 David Bryan (139) ½ - ½ Ed Taylor (131)
Final Score: -

Submitted By: D. K. Bryan

Verified By: L. Wolszczak

Division 3
Monday 7th January 2019

Wallasey 6 Vs Buckley/Mold 2
1 Colin Rees (122) 1 - 0 Frank Salt (119)
2 Rick Purcell (124) 1 - 0 Sithika Medagedara (108)
3 Graham Carr (120) 1 - 0 Robert Goodwin (98)
4 Gordon Sommerville (110) 0 - 1 Domantas Kirklys (111)
5 Graham Heath (103) 0 - 1 Sandi Medagedara (76)
Final Score: 3 - 2

Verified By: L. Wolszczak

Division 1
Tuesday 18th December 2018

Hoylake/Great Meols 1 Vs Malpas & Oswestry 1
1 Dave Tebb (208) ½ - ½ Brian Whyte (184)
2 Thomas Carroll (197) 1 - 0 Richard Bryant (174)
3 Mike Stone (190) ½ - ½ Peter Lovatt (152)
4 Mike Smith (174) 1 - 0 Dimitar Kirachen (108)
5 Tim Jones (153) 1 - D
Final Score: 4 - 1

Submitted By: M. Stone

Verified By: L. Wolszczak

Division 3
Monday 17th December 2018

Frodsham Vs Chester G
1 Roger Stephens () 1 - 0 David Stuttard (150)
2 Pat Ridley (110) 0 - 1 Ian Clayton (104)
3 Chris Goy (96) ½ - ½ Dave Littlemore (94)
4 Paul Jones (86) 1 - 0 Efe Kitis (88)
5 Frank McGuigan (76) ½ - ½ Phil Skippon (76)
Final Score: 3 - 2

Verified By: L. Wolszczak

Division 2
Monday 17th December 2018

Wallasey 3 Vs Chester F
1 Tony Roberts (135) 0 - 1 John Harvey (144)
2 Alan Jackson (131) ½ - ½ David Bryan (135)
3 Mark Spriggs (129) 1 - 0 Jixin Yang (133)
4 Ken Jones (129) ½ - ½ Jack Yang (113)
5 Graham Heath (102) 0 - 1 Ian Clayton (104)
Final Score: 2 - 3

Verified By: L. Wolszczak

Division 2
Monday 17th December 2018

Wallasey 4 Vs Chester E
1 Jeff Povall (139) 0 - 1 Ray Williams (144)
2 Brian Wiggett (126) 0 - 1 Joe Nemcek (125)
3 Leon Wolszczak (127) 0 - 1 John Sutcliffe (123)
4 Colin Rees (127) ½ - ½ Steve Williams (123)
5 Ron Champion (99) ½ - ½ Dave Hulme (93)
Final Score: 1 - 4

Submitted By: R. Williams

Verified By: L. Wolszczak

Division 4
Monday 17th December 2018

Tattenhall Vs Wallasey 7
1 Klaus Tekniepe (75) 0 - 1 Martin Cockerill (95)
2 Graham Ashley (62) 0 - 1 Felix Lefeuvre (76)
3 Ben Newnham (29) 0 - 1 Adam Miller (56)
4 Mike Dickinson (57) 1 - 0 Lewis Chatten ()
Final Score: 1 - 3

Submitted By: T. K. Tekniepe

Verified By: L. Wolszczak

Division 1
Wednesday 12th December 2018

Atticus 1 Vs Malpas & Oswestry 1
1 Steve Kee (194) 1 - 0 Richard Bryant (174)
2 Luke Boumphrey (176) 1 - 0 Charles Lowick Higgie (173)
3 Brian Ewart (158) 1 - 0 David Gostelow (168)
4 Jim Wiseman (121) ½ - ½ Peter Lovatt (152)
5 Tom Webb (122) ½ - ½ Graham Ives (130)
Final Score: 4 - 1

Verified By: L. Wolszczak

Knock Out Round2
Wednesday 12th December 2018

Buckley/Mold KO Vs Crewe KO
1 Ifan Rathbone-Jones (161) 0 - 1 Bart Fajfer ()
2 Andy Barber (150) 1 - 0 David Hulme (135)
3 Haydn Parry (139) ½ - ½ Chris Rhodes (127)
4 Mark Thomas (132) 1 - 0 Simon Layhe (116)
5 Stephen Dunning (116) ½ - ½ David Price (112)
6 Sithika Medagedara (115) 1 - 0 Nigel Gardner (81)
7 Robert Goodwin (90) 1 - 0 Lukasz Michalek (65)
Handicap: -
Final Score: 5 - 2

Verified By: D. I. Hulme

Knock Out Round2
Tuesday 11th December 2018

Chester KO 2 Vs Hoylake/Great Meols KO
1 David Stuttard (150) 0 - 1 Dave Tebb (208)
2 Graham Bromley (148) 0 - 1 Thomas Carroll (197)
3 James Lee (151) 0 - 1 Mike Stone (190)
4 Paul Watson (145) ½ - ½ Mike Smith (174)
5 Ray Williams (144) ½ - ½ Radu Tatar (112)
6 Steve Lloyd (140) 1 - 0 Michael Carroll (104)
7 David Bryan (135) 1 - D
Handicap: -
Final Score: 3 - 4

(Provisional).

Submitted By: M. Stone

Verified By: L. Wolszczak

Division 1
Monday 10th December 2018

Chester C Vs Wallasey 1
1 Michael McDonagh (183) 1 - 0 Phil Davies ()
2 Steve Lloyd (140) 1 - 0 Greg Hughes (159)
3 John Harvey (144) 0 - 1 Colin Hughes (154)
4 Jixin Yang (133) 0 - 1 Mike Coffey (153)
5 0 - 1 Phil Brine (158)
Final Score: 2 - 3

Submitted By: P. A. Brine

Verified By: L. Wolszczak

Division 3
Friday 7th December 2018

Pensby 1 Vs Wallasey 6
1 Liam Cadigan (145) 0 - 1 Colin Rees (127)
2 David Ashton (136) 1 - 0 Alan Kelly (108)
3 Brian Crompton (97) 1 - 0 Gordon Sommerville (103)
4 Adam Hodgson (98) 0 - 1 Ron Champion (99)
5 Allan Clarke (99) ½ - ½ Barry O'Brien (86)
Final Score: -

Verified By: L. Wolszczak

Division 1
Tuesday 4th December 2018

Chester A Vs Malpas & Oswestry 1
1 John Carleton (217) 1 - 0 Brian Whyte (184)
2 David Robertson (183) 0 - 1 Richard Bryant (174)
3 David Stuttard (150) 0 - 1 Charles Lowick Higgie (173)
4 John Sutcliffe (123) ½ - ½ Peter Lovatt (152)
5 Steve Williams (123)* 1 - 0 Dimitar Kirachen (108)
Final Score: 1 - 4

Bd 5 for Chester A was ineligible as played already for Chester C.

Verified By: D. I. Hulme

Division 3
Tuesday 4th December 2018

Chester G Vs Hoylake/Great Meols 3
1 Steve Williams (123) 1 - D
2 Dave Littlemore (94) 1 - D
3 Efe Kitis (88) 1 - D
4 Roberto Pino (80) 1 - D
5 Phil Skippon (76) 1 - D
Final Score: 5 - 0

Verified By: L. Wolszczak

Division 3
Tuesday 4th December 2018

Chester H Vs Wallasey 5
1 Tony Rafferty (78) ½ - ½ Martin Hargreaves (106)
2 Sam Burchett (78) ½ - ½ Martin Cockerill (95)
3 Nicholas Pendlebury 1 - 0 John Higgins (77)
4 Harry Rafferty (66) 0 - 1 Felix Lefeuvre (76)
5 Warren Bates (39) 0 - 1 Adam Miller (56)
Final Score: 2 - 3

Verified By: L. Wolszczak

Division 2
Tuesday 4th December 2018

Crewe Vs Chester E
1 Bart Fajfer () 1 - 0 James Lee (151)
2 David Hulme (135) 1 - 0 Ray Williams (144)
3 Simon Layhe (116) 0 - 1 Steve Lloyd (140)
4 David Price (112) 0 - 1 Joe Nemcek (125)
5 Harry Gardiner (104) 1 - 0 Dave Hulme (93)
Final Score: 3 - 2

Verified By: D. I. Hulme

Division 2
Tuesday 4th December 2018

Wrexham Vs Wallasey 3
1 Piotr Swiech (177) 1 - 0 Tony Roberts (135)
2 Ray Holland (158) 1 - 0 Alan Jackson (131)
3 Mike GM Hughes (148) ½ - ½ Ken Jones (129)
4 Peter Fisher (147) 1 - 0 Mark Spriggs (129)
5 Steve Richards (112) ½ - ½ Graham Heath (102)
Final Score: 4 - 1

Submitted By: S. Richards

Verified By: L. Wolszczak

Division 4
Wednesday 28th November 2018

Pensby 2 Vs Buckley/Mold 4
1 Brian Crompton (97) 1 - D
2 Adam Hodgson (98) 1 - 0 Sue Parry (58)
3 Philip Green (90) 1 - 0 Elaine Evans (35)
4 Pauline Hodgson (8) 1 - 0 Eluned Rathbone-Jones (15)
Final Score: 4 - 0

Verified By: L. Wolszczak

Division 1
Wednesday 28th November 2018

Penyffordd Vs Atticus 1
1 Bob Clark (185) ½ - ½ Steve Kee (194)
2 David Jameson (185) ½ - ½ Luke Boumphrey (176)
3 John Gorman (163) 1 - 0 Michael Williams (136)
4 Richard Burton (150) 1 - 0 Jim Wiseman (121)
5 John Bourne (87) ½ - ½ Tom Webb (122)
Final Score: -

Submitted By: R. G. Clark

Verified By: L. Wolszczak

Division 2
Tuesday 27th November 2018

Hoylake/Great Meols 2 Vs Chester F
1 Mike Smith (174) 1 - 0 John Harvey (144)
2 Mike Stoddart (137) 0 - 1 Jixin Yang (133)
3 Bahkti Vasiev (135) ½ - ½ Seth Collinson (129)
4 Radu Tatar (112) 1 - 0 Jack Yang (113)
5 Pete Steeples (111) 0 - 1 Nethuli Saram (92)
Final Score: -

Submitted By: J. Yang

Verified By: L. Wolszczak

Division 4
Friday 23rd November 2018

Chester L Vs Chester K
1 Tony Rafferty (78) 0 - 1 Nethuli Saram (92)
2 Sam Burchett (78) 1 - 0 James Frost (41)
3 Harry Rafferty (66) 1 - 0 Milan Kustos (52)
4 Ben Woodfinden (80) 1 - 0 Prashanti Guruprasad ()
Final Score: 3 - 1

Verified By: L. Wolszczak

Division 4
Friday 23rd November 2018

Chester M Vs Wallasey 7
1 Efe Kitis (88) 1 - 0 John Higgins (77)
2 Kareem Ghatwary (45) 1 - 0 Felix Lefeuvre (76)
3 Mehmet Kitis (19) 0 - 1 Dennis Tomlinson (63)
4 Ethan Challenor 0 - 1 Adam Miller (56)
Final Score: 2 - 2

Verified By: L. Wolszczak

Division 4
Thursday 22nd November 2018

Malpas & Oswestry 2 Vs Buckley/Mold 3
1 Jonathan Smith (92) ½ - ½ Domantas Kirklys ()
2 Euan Stevenson (92) 1 - 0 Kristupas Kirklys ()
3 Stuart Hamilton (75) 1 - 0 Jamie Glancey (59)
4 Oliver Haugh 0 - 1 Henry Eagleton (32)
Final Score: -

Verified By: L. Wolszczak

Division 2
Thursday 22nd November 2018

Wallasey 3 Vs Crewe
1 Tony Roberts (135) 0 - 1 Bart Fajfer ()
2 Alan Jackson (131) 0 - 1 David Hulme (135)
3 Mark Spriggs (129) ½ - ½ Simon Layhe (116)
4 Ken Jones (129) 1 - 0 David Price (112)
5 Graham Heath (102) 0 - 1 Harry Gardiner (104)
Final Score: -

Verified By: D. I. Hulme

Division 1
Tuesday 20th November 2018

Chester C Vs Chester A
1 Michael McDonagh (183) 0 - 1 John Carleton (217)
2 Ian McLean (165) ½ - ½ David Robertson (183)
3 Steve Lloyd (140) 0 - 1 Steve Connor (188)
4 Jixin Yang (133) 0 - 1 David Stuttard (150)
5 Phil McKeown 1 - 0 Colin White (134)
Final Score: -

Submitted By: S. M. Lloyd

Verified By: L. Wolszczak

Division 3
Tuesday 20th November 2018

Chester H Vs Chester G
1 David Bryan (135) ½ - ½ Steve Williams (123)
2 Sam Burchett (78) ½ - ½ Dave Littlemore (94)
3 Tony Rafferty (78) 1 - 0 Efe Kitis (88)
4 Nethuli Saram (92) ½ - ½ Roberto Pino (80)
5 Harry Rafferty (66) 0 - 1 Phil Skippon (76)
Final Score: -

Verified By: L. Wolszczak

Division 1
Tuesday 20th November 2018

Malpas & Oswestry 1 Vs Penyffordd
1 Richard Bryant (174) ½ - ½ Bob Clark (185)
2 Charles Lowick Higgie (173) 0 - 1 David Jameson (185)
3 David Bennion (166) ½ - ½ Ray Pearson (174)
4 Peter Lovatt (152) ½ - ½ John Gorman (163)
5 John Davies (119) 0 - 1 Richard Burton (150)
Final Score: -

Submitted By: R. G. Clark

Verified By: L. Wolszczak

Division 3
Monday 19th November 2018

Wallasey 6 Vs Atticus 2
1 Graham Carr (116) 1 - 0 Sanjoy Banerjee (123)
2 Alan Kelly (108) ½ - ½ Ben Ellington (117)
3 Steve Farry () 0 - 1 Steve Winstanley (92)
4 Graham Heath (102) 1 - 0 Natasha May (92)
5 Barry O'Brien (86) 0 - 1 Neil Tabor (87)
Final Score: -

Verified By: L. Wolszczak

Division 3
Monday 12th November 2018

Frodsham Vs Pensby 1
1 Roger Stephens () 1 - 0 David Ashton (136)
2 Roy McCormick (97) ½ - ½ Brian Crompton (97)
3 Phil Wright (89) 1 - 0 Allan Clarke (99)
4 Paul Jones (86) 0 - 1 Adam Hodgson (98)
5 Frank McGuigan (76) 1 - 0 Philip Green (90)
Final Score: -

frodsham board 1 was Roger Stevens - previous grade was 132.

Submitted By: P. Jones

Verified By: D. I. Hulme

Division 2
Monday 12th November 2018

Wallasey 4 Vs Buckley/Mold 1
1 Jeff Povall (139) 0 - 1 Ifan Rathbone-Jones (161)
2 Brian Wiggett (126) 0 - 1 Andy Barber (150)
3 Leon Wolszczak (127) ½ - ½ Haydn Parry (139)
4 Colin Rees (127) 0 - 1 Mark Thomas (132)
5 Ron Champion (99) 0 - 1 Frank Salt (119)
Final Score: ½ -

Verified By: L. Wolszczak

Division 3
Wednesday 7th November 2018

Buckley/Mold 2 Vs Chester H
1 Quentin Dodd (126) 0 - 1 Paul Watson (145)
2 Jonathan Hughes (121) 0 - 1 David Bryan (135)
3 Domantas Kirklys () 1 - 0 Tony Rafferty (78)
4 Sandi Medagedara (74) ½ - ½ Sam Burchett (78)
5 Elaine Evans (35) 1 - 0 Harry Rafferty (66)
Final Score: -

Verified By: L. Wolszczak

Division 1
Wednesday 7th November 2018

Penyffordd Vs Chester A
1 Bob Clark (185) ½ - ½ John Carleton (217)
2 David Jameson (185) ½ - ½ David Robertson (183)
3 Ray Pearson (174) 0 - 1 Steve Connor (188)
4 John Gorman (163) 1 - 0 David Stuttard (150)
5 Richard Burton (150) 1 - 0 Colin White (134)
Final Score: 3 - 2

Submitted By: R. G. Clark

Verified By: L. Wolszczak

Division 2
Tuesday 6th November 2018

Chester F Vs Crewe
1 Ian McLean (165) 0 - 1 Bart Fajfer ()
2 Jixin Yang (133) 1 - 0 Rick Renegade (138)
3 Jack Yang (113) 0 - 1 David Hulme (135)
4 Ian Clayton (104) 0 - 1 Simon Layhe (116)
5 Nethuli Saram (92) 0 - 1 Chris Rhodes (127)
Final Score: 1 - 4

Verified By: D. I. Hulme

Division 4
Tuesday 6th November 2018

Chester J Vs Chester L
1 Daniel Dowling (64) 1 - 0 Tony Rafferty (78)
2 Tony McKevitt () 0 - 1 Sam Burchett (78)
3 Warren Bates (39) 0 - 1 Ben Woodfinden (80)
4 Roger Broad () 0 - 1 Harry Rafferty (66)
Final Score: 1 - 3

Verified By: D. I. Hulme

Division 2
Tuesday 6th November 2018

Wrexham Vs Wallasey 2
1 Piotr Swiech (177) 0 - 1 Phil Brine (158)
2 Ray Holland (158) 0 - 1 Steve Lee (157)
3 Mike GM Hughes (148) 0 - 1 Mike O'Mahony (154)
4 Peter Fisher (147) 0 - 1 Chris Latham (154)
5 Steve Richards (112) ½ - ½ Ed Taylor (139)
Final Score: ½ -

Submitted By: S. Richards

Verified By: L. Wolszczak

Division 4
Friday 2nd November 2018

Buckley/Mold 3 Vs Pensby 2
1 Domantas Kirklys () 1 - 0 Allan Clarke (99)
2 Michael Eagleton 0 - 1 Adam Hodgson (98)
3 Kristupas Kirklys () 1 - 0 Ron Sheen (86)
4 Henry Eagleton (32) 0 - 1 Pauline Hodgson (8)
Final Score: 2 - 2

Verified By: L. Wolszczak

Division 1
Thursday 1st November 2018

Wallasey 1 Vs Chester D
1 Phil Davies () 0 - 1 Daniel Savidge (187)
2 Greg Hughes (159) 1 - 0 Rohan Yesudian (186)
3 Phil Brine (158) 1 - 0 Riyaan Yesudian (167)
4 Colin Hughes (154) 0 - 1 Seth Collinson (129)
5 Mike Coffey (153) 1 - 0 Jack Yang (113)
Final Score: 3 - 2

Verified By: L. Wolszczak

Knock Out Round2
Tuesday 30th October 2018

Chester KO Vs Atticus KO
1 John Carleton (217) 1 - 0 Steve Kee (194)
2 Phil Crocker (193) 1 - 0 Luke Boumphrey (176)
3 Michael McDonagh (183) 1 - 0 Brian Ewart (158)
4 David Robertson (183) 1 - 0 Michael Williams (136)
5 Chris Doran (174) 1 - 0 Mark Wadsworth (132)
6 Ian McLean (165) 1 - 0 Jim Wiseman (121)
7 Jixin Yang (133) 1 - 0 Steve Burge (120)
Handicap: -
Final Score: 7 - 0

The scoreline does not give a fair reflection of the tough battles throughout the match

Submitted By: J. J. Carleton

Verified By: S. M. Lloyd

Division 3
Monday 29th October 2018

Wallasey 5 Vs Chester G
1 Martin Cockerill (95) ½ - ½ Steve Williams (123)
2 James McCabe (79) 1 - 0 Ian Clayton (104)
3 John Higgins (77) 1 - 0 Dave Littlemore (94)
4 Felix Lefeuvre (76) ½ - ½ Efe Kitis (88)
5 Adam Miller (56) 0 - 1 Phil Skippon (76)
Final Score: 3 - 2

Verified By: L. Wolszczak

Division 4
Monday 29th October 2018

Tattenhall Vs Chester M
1 Alan Inglis (71) 1 - D
2 Klaus Tekniepe (75) 1 - D
3 Malcolm Green (60) 1 - D
4 Ben Newnham (29) 1 - D
Final Score: 4 - 0

Submitted By: T. K. Tekniepe

Verified By: L. Wolszczak

Division 3
Friday 26th October 2018

Pensby 1 Vs Buckley/Mold 2
1 Liam Cadigan (145) 0 - 1 Frank Salt (119)
2 Brian Crompton (97) ½ - ½ Quentin Dodd (126)
3 Allan Clarke (99) 1 - 0 Sithika Medagedara (115)
4 Adam Hodgson (98) 0 - 1 Domantas Kirklys ()
5 Philip Green (90) 1 - 0 Kristupas Kirklys ()
Final Score: -

Verified By: L. Wolszczak

Division 4
Wednesday 24th October 2018

Buckley/Mold 4 Vs Chester J
1 Sandi Medagedara (74) 0 - 1 Daniel Dowling (64)
2 Sue Parry (58) ½ - ½ Tony McKevitt ()
3 Eluned Rathbone-Jones (15) 0 - 1 Warren Bates (39)
4 Gavin Jones 0 - 1 Roger Broad ()
Final Score: ½ -

Verified By: L. Wolszczak

Division 1
Wednesday 24th October 2018

Penyffordd Vs Hoylake/Great Meols 1
1 Bob Clark (185) 1 - 0 Dave Tebb (208)
2 David Jameson (185) 0 - 1 Thomas Carroll (197)
3 Ray Pearson (174) 1 - 0 Mike Stone (190)
4 John Gorman (163) 1 - 0 Mike Smith (174)
5 Richard Burton (150) 0 - 1 Bahkti Vasiev (135)
Final Score: 3 - 2

Submitted By: R. G. Clark

Verified By: L. Wolszczak

Division 2
Tuesday 23rd October 2018

Chester F Vs Buckley/Mold 1
1 Jixin Yang (133) 0 - 1 Andy Barber (150)
2 Jack Yang (113) 0 - 1 Haydn Parry (139)
3 Ian Clayton (104) ½ - ½ Frank Salt (119)
4 Abhijay Chawda (99) 1 - 0 Stephen Dunning (116)
5 Nethuli Saram (92) 0 - 1 Quentin Dodd (126)
Final Score: -

Verified By: L. Wolszczak

Division 2
Monday 22nd October 2018

Wallasey 3 Vs Wallasey 2
1 Alan Jackson (131) ½ - ½ David Clark (163)
2 Ken Jones (129) 0 - 1 Phil Brine (158)
3 Mark Spriggs (129) 0 - 1 Steve Lee (157)
4 Viv Oldham (106) 0 - 1 Mike O'Mahony (154)
5 Graham Heath (102) ½ - ½ Ed Taylor (139)
Final Score: 1 - 4

Verified By: L. Wolszczak

Division 4
Monday 22nd October 2018

Wallasey 7 Vs Malpas & Oswestry 2
1 Martin Cockerill (95) 1 - 0 Euan Stevenson (92)
2 James McCabe (79) 1 - 0 Stuart Hamilton (75)
3 Felix Lefeuvre (76) 1 - 0 Orlando Bell (57)
4 Adam Miller (56) 1 - 0 Oliver Haugh
Final Score: 4 - 0

Verified By: L. Wolszczak

Division 4
Friday 19th October 2018

Chester K Vs Wallasey 7
1 Nethuli Saram (92) 1 - 0 Martin Cockerill (95)
2 James Frost (41) 0 - 1 Felix Lefeuvre (76)
3 Milan Kustos (52) 0 - 1 Dennis Tomlinson (63)
4 Prashanti Guruprasad () 0 - 1 Lewis Chatten ()
Final Score: 1 - 3

Verified By: L. Wolszczak

Division 4
Friday 19th October 2018

Chester L Vs Malpas & Oswestry 2
1 Ben Woodfinden (80) 0 - 1 Euan Stevenson (92)
2 Tony Rafferty (78) ½ - ½ Jonathan Smith (92)
3 Sam Burchett (78) 1 - 0 Stuart Hamilton (75)
4 Harry Rafferty (66) 1 - 0 Andrew Williams (47)
Final Score: -

Verified By: L. Wolszczak

Division 4
Friday 19th October 2018

Chester M Vs Pensby 2
1 Efe Kitis (88) ½ - ½ Allan Clarke (99)
2 Abdelrahman Mahmoud (48) 0 - 1 Adam Hodgson (98)
3 Abhijay Chawda (99) 0 - 1 Philip Green (90)
4 Ethan Challenor 0 - 1 Colin Higgins (44)
Final Score: ½ -

Verified By: L. Wolszczak

Division 3
Thursday 18th October 2018

Hoylake/Great Meols 3 Vs Atticus 2
1 Radu Tatar (112) ½ - ½ Tom Webb (122)
2 Pete Steeples (111) ½ - ½ Jim Wiseman (121)
3 Michael Carroll (104) ½ - ½ Sanjoy Banerjee (123)
4 Ron Ledgard (101) ½ - ½ Steve Winstanley (92)
5 Siva Kumar 0 - 1 Natasha May (92)
Final Score: 2 - 3

Verified By: L. Wolszczak

Division 1
Tuesday 16th October 2018

Chester A Vs Chester D
1 John Carleton (217) 1 - 0 Daniel Savidge (187)
2 David Robertson (183) ½ - ½ Rohan Yesudian (186)
3 Steve Connor (188) 1 - 0 Riyaan Yesudian (167)
4 David Stuttard (150) ½ - ½ James Lee (151)
5 Colin White (134) 0 - 1 Seth Collinson (129)
Final Score: 3 - 2

Submitted By: J. J. Carleton

Verified By: L. Wolszczak

Division 1
Tuesday 16th October 2018

Chester C Vs Chester B
1 Colm Buckley (185) 0 - 1 Phil Crocker (193)
2 Michael McDonagh (183) ½ - ½ Rokas Valantinas (179)
3 Ian McLean (165) 0 - 1 Graham Bromley (148)
4 Steve Lloyd (140) ½ - ½ Paul Watson (145)
5 Steve Williams (123) 0 - 1 David Bryan (135)
Final Score: 1 - 4

Verified By: S. M. Lloyd

Division 1
Monday 8th October 2018

Wallasey 1 Vs Hoylake/Great Meols 1
1 Nick Martin (172) 0 - 1 Dave Tebb (208)
2 Joao Rita (168) ½ - ½ Thomas Carroll (197)
3 Phil Davies () ½ - ½ Mike Stone (190)
4 Colin Hughes (154) 1 - 0 Mike Stoddart (137)
5 Mike Coffey (153) 1 - 0 Bahkti Vasiev (135)
Final Score: 3 - 2

Verified By: L. Wolszczak

Division 3
Monday 8th October 2018

Wallasey 6 Vs Frodsham
1 Rick Purcell (121) 1 - 0 Jeff Reid (116)
2 Alan Kelly (108) ½ - ½ Pat Ridley (110)
3 Gordon Sommerville (103) 1 - 0 Roy McCormick (97)
4 Trevor Amos (71) 1 - 0 Chris Goy (96)
5 Barry O'Brien (86) 1 - 0 Phil Wright (89)
Final Score: - ½

Verified By: L. Wolszczak

Knock Out Round1
Thursday 4th October 2018

Wallasey KO Vs Malpas & Oswestry KO
1 Joao Rita (168) 1 - D
2 Greg Hughes (159) 1 - D
3 Steve Lee (157) 1 - D
4 Phil Davies () 1 - D
5 Phil Brine (158) 1 - D
6 Jeff Povall (139) 1 - D
7 Leon Wolszczak (127) 1 - D
Handicap: -
Final Score: 7 - 0

Malpas defaulted through lack of players

Verified By: L. Wolszczak

Division 4
Wednesday 3rd October 2018

Tattenhall Vs Buckley/Mold 4
1 Klaus Tekniepe (75) ½ - ½ Sandi Medagedara (74)
2 Mike Dickinson (57) ½ - ½ Sue Parry (58)
3 Ben Newnham (29) 1 - 0 Elaine Evans (35)
4 Jay Moore 0 - 1 Eluned Rathbone-Jones (15)
Final Score: 2 - 2

Verified By: L. Wolszczak

Division 2
Tuesday 2nd October 2018

Chester E Vs Hoylake/Great Meols 2
1 James Lee (151) ½ - ½ Mike Stoddart (137)
2 Ray Williams (144) 1 - 0 Bahkti Vasiev (135)
3 Joe Nemcek (125) ½ - ½ Benjamin Percival
4 John Sutcliffe (123) ½ - ½ Radu Tatar (112)
5 Dave Hulme (93) ½ - ½ Pete Steeples (111)
Final Score: 3 - 2

Submitted By: R. Williams

Verified By: L. Wolszczak

Division 3
Tuesday 2nd October 2018

Chester G Vs Buckley/Mold 2
1 Steve Williams (123) 1 - D
2 Dave Littlemore (94) 1 - D
3 Efe Kitis (88) 1 - D
4 Roberto Pino (80) 1 - D
5 Phil Skippon (76) 1 - D
Final Score: 5 - 0

Submitted By: P. Skippon

Verified By: L. Wolszczak

Division 2
Tuesday 2nd October 2018

Wrexham Vs Crewe
1 Piotr Swiech (177) 0 - 1 Bart Fajfer ()
2 Ray Holland (158) ½ - ½ Karl Lockett (149)
3 Mike GM Hughes (148) 0 - 1 David Hulme (135)
4 Peter Fisher (147) 0 - 1 Simon Layhe (116)
5 Steve Richards (112) 1 - 0 David Price (112)
Final Score: -

Submitted By: S. Richards

Verified By: D. I. Hulme

Division 3
Friday 28th September 2018

Pensby 1 Vs Chester H
1 Liam Cadigan (145) 1 - 0 Nethuli Saram (92)
2 David Ashton (136) 1 - 0 Sam Burchett (78)
3 Allan Clarke (99) 1 - 0 Tony Rafferty (78)
4 Brian Crompton (97) 1 - 0 Harry Rafferty (66)
5 Adam Hodgson (98) 1 - 0 Warren Bates (39)
Final Score: 5 - 0

Verified By: L. Wolszczak

Knock Out Round1
Wednesday 26th September 2018

Buckley/Mold KO Vs Wallasey KO 2
1 Ifan Rathbone-Jones (161) 1 - 0 Rick Purcell (121)
2 Andy Barber (150) 1 - 0 Alan Kelly (108)
3 Richard Owens (141) 1 - 0 Martin Cockerill (95)
4 Haydn Parry (139) 1 - 0 Barry O'Brien (86)
5 Quentin Dodd (126) 0 - 1 Felix Lefeuvre (76)
6 Stephen Dunning (116) 1 - 0 Trevor Amos (71)
7 David Heitch (103) 1 - 0 David Williams (65)
Handicap: -
Final Score: 6 -

Submitted By: R. Owens

Verified By: L. Wolszczak

Knock Out Round1
Wednesday 26th September 2018

Penyffordd KO Vs Chester KO 2
1 Bob Clark (185) 1 - 0 David Stuttard (150)
2 David Jameson (185) 1 - 0 Graham Bromley (148)
3 John Gorman (163) ½ - ½ Paul Watson (145)
4 Richard Burton (150) ½ - ½ Ray Williams (144)
5 D - 1 Steve Lloyd (140)
6 John Bourne (87) 0 - 1 Colin White (134)
7 Mike Friel (69) 0 - 1 Joe Nemcek (125)
Handicap: -
Final Score: 3 - 4

Verified By: S. M. Lloyd

Division 2
Tuesday 25th September 2018

Chester E Vs Chester F
1 James Lee (151) ½ - ½ Ian McLean (165)
2 Ray Williams (144) 1 - 0 Jixin Yang (133)
3 Joe Nemcek (125) ½ - ½ Roberto Pino (80)
4 John Sutcliffe (123) 1 - 0 Tony Rafferty (78)
5 Dave Hulme (93) 1 - 0 Harry Rafferty (66)
Final Score: 4 - 1

Submitted By: R. Williams

Verified By: L. Wolszczak

Knock Out Round1
Tuesday 25th September 2018

Chester KO Vs Wrexham KO
1 John Carleton (217) 1 - 0 Piotr Swiech (177)
2 Phil Crocker (193) 1 - 0 Ray Holland (158)
3 Colm Buckley (185) 1 - 0 Mike GM Hughes (148)
4 Daniel Savidge (187) 1 - 0 Peter Fisher (147)
5 David Robertson (183) 1 - 0 Brian Davies (129)
6 Michael McDonagh (183) 1 - 0 Steve Richards (112)
7 Rokas Valantinas (179) 1 - 0 Nick Kennard ()
Handicap: -
Final Score: 7 -

Thanks to Chester for their hospitality, Good luck in the next round Steve

Submitted By: S. Richards

Verified By: D. I. Hulme

Division 2
Tuesday 25th September 2018

Hoylake/Great Meols 2 Vs Wallasey 3
1 Tim Jones (153) 0 - 1 Tony Roberts (135)
2 Helena Griffiths (122) 0 - 1 Alan Jackson (131)
3 Anthony Tatar (116) 0 - 1 Ken Jones (129)
4 Radu Tatar (112) ½ - ½ Mark Spriggs (129)
5 Michael Carroll (104) ½ - ½ Viv Oldham (106)
Final Score: 1 - 4

Verified By: L. Wolszczak

Division 1
Tuesday 25th September 2018

Malpas & Oswestry 1 Vs Wallasey 1
1 Brian Whyte (184) 1 - 0 Nick Martin (172)
2 Richard Bryant (174) 0 - 1 Phil Davies ()
3 Charles Lowick Higgie (173) 1 - 0 Greg Hughes (159)
4 David Bennion (166) 1 - 0 Phil Brine (158)
5 Graham Ives (130) 0 - 1 Mike Coffey (153)
Final Score: 3 - 2

Verified By: L. Wolszczak

Division 2
Monday 24th September 2018

Wallasey 2 Vs Wallasey 4
1 Mike Coffey (153) 0 - 1 Jeff Povall (139)
2 David Clark (163) 1 - 0 Brian Wiggett (126)
3 Steve Lee (157) 1 - 0 Colin Rees (127)
4 Chris Latham (154) ½ - ½ Leon Wolszczak (127)
5 Ed Taylor (139) 1 - 0 Ron Champion (99)
Final Score: -

Verified By: L. Wolszczak

Knock Out Round1
Monday 24th September 2018

Crewe KO Vs Frodsham KO
1 Bart Fajfer () 1 - 0 Roy Julian (120)
2 David Hulme (135) 1 - 0 Jeff Reid (116)
3 Doug Barnett (128) 1 - 0 Pat Ridley (110)
4 Chris Rhodes (127) 1 - 0 Roy McCormick (97)
5 Simon Layhe (116) 1 - 0 Chris Goy (96)
6 David Price (112) 0 - 1 Phil Wright (89)
7 Les Hall (80) 0 - 1 Paul Jones (86)
Handicap: -
Final Score: 5 -

Thanks to Frodsham for hosting this match and for their hospitality

Verified By: D. I. Hulme

Division 4
Friday 21st September 2018

Chester K Vs Chester J
1 Nethuli Saram (92) ½ - ½ Alasdair Daniels
2 Milan Kustos (52) 0 - 1 Warren Bates (39)
3 James Frost (41) 1 - 0 Noel Kelly (24)
4 Prashanti Guruprasad () 0 - 1 Barry Kelly (12)
Final Score: -

Verified By: L. Wolszczak

Division 4
Friday 21st September 2018

Chester L Vs Chester M
1 Tony Rafferty (78) 0 - 1 Efe Kitis (88)
2 Sam Burchett (78) 1 - 0 Abdelrahman Mahmoud (48)
3 Harry Rafferty (66) 0 - 1 Mehmet Kitis (19)
4 ½ - ½
Final Score: -

Verified By: L. Wolszczak

Division 3
Thursday 20th September 2018

Hoylake/Great Meols 3 Vs Buckley/Mold 2
1 Pete Steeples (111) 0 - 1 Frank Salt (119)
2 Ron Ledgard (101) 0 - 1 Sithika Medagedara (115)
3 Michael Carroll (104) ½ - ½ Sandi Medagedara (74)
4 John Smallthwaite (91) ½ - ½ Domantas Kirklys ()
5 James Anderson ½ - ½ Jamie Glancey (59)
Final Score: -

Verified By: L. Wolszczak

Division 1
Tuesday 18th September 2018

Chester B Vs Chester A
1 Phil Crocker (193) ½ - ½ John Carleton (217)
2 Rokas Valantinas (179) 0 - 1 David Robertson (183)
3 Chris Doran (174) 0 - 1 Steve Connor (188)
4 Graham Bromley (148) 0 - 1 David Stuttard (150)
5 David Bryan (135) ½ - ½ Ray Williams (144)
Final Score: 1 - 4

Submitted By: J. J. Carleton

Verified By: L. Wolszczak

Division 1
Tuesday 18th September 2018

Hoylake/Great Meols 1 Vs Atticus 1
1 Dave Tebb (208) ½ - ½ Steve Kee (194)
2 Thomas Carroll (197) 1 - 0 Luke Boumphrey (176)
3 Mike Stone (190) ½ - ½ Brian Ewart (158)
4 Mike Smith (174) 1 - 0 Jim Wiseman (121)
5 Tim Jones (153) ½ - ½ Tom Webb (122)
Final Score: -

Submitted By: M. Stone

Verified By: L. Wolszczak

Division 1
Tuesday 18th September 2018

Chester D Vs Chester C
1 Daniel Savidge (187) ½ - ½ Colm Buckley (185)
2 Rohan Yesudian (186) ½ - ½ Michael McDonagh (183)
3 Riyaan Yesudian (167) 0 - 1 Robert Killeen (154)
4 James Lee (151) ½ - ½ Steve Lloyd (140)
5 Seth Collinson (129) 0 - 1 Jixin Yang (133)
Final Score: -

Verified By: S. M. Lloyd

Division 4
Friday 14th September 2018

Pensby 2 Vs Wallasey 7
1 Allan Clarke (99) 1 - 0 Felix Lefeuvre (76)
2 Adam Hodgson (98) 1 - 0 David Williams (65)
3 Brian Crompton (97) 1 - 0 Adam Miller (56)
4 Philip Green (90) 0 - 1 Lewis Chatten ()
Final Score: 3 - 1

Verified By: L. Wolszczak

Division 3
Wednesday 12th September 2018

Atticus 2 Vs Frodsham
1 Sanjoy Banerjee (123) 1 - 0 Jeff Reid (116)
2 Ben Ellington (117) 1 - 0 Pat Ridley (110)
3 Steve Winstanley (92) ½ - ½ Chris Goy (96)
4 Natasha May (92) 0 - 1 Paul Jones (86)
5 Neil Tabor (87) 1 - 0 Frank McGuigan (76)
Final Score: -

Verified By: L. Wolszczak

Division 4
Wednesday 12th September 2018

Buckley/Mold 4 Vs Buckley/Mold 3
1 Sandi Medagedara (74) ½ - ½ Domantas Kirklys ()
2 Sue Parry (58) 1 - 0 Jamie Glancey (59)
3 Elaine Evans (35) 1 - 0 Kristupas Kirklys ()
4 Eluned Rathbone-Jones (15) 1 - 0 Henry Eagleton (32)
Final Score: - ½

Verified By: L. Wolszczak

Division 2
Tuesday 11th September 2018

Crewe Vs Buckley/Mold 1
1 Bart Fajfer () 1 - 0 Ifan Rathbone-Jones (161)
2 Amy Lovatt (144) 0 - 1 Andy Barber (150)
3 David Hulme (135) 1 - 0 Richard Owens (141)
4 Simon Layhe (116) ½ - ½ Haydn Parry (139)
5 David Price (112) ½ - ½ Mark Thomas (132)
Final Score: 3 - 2

Verified By: D. I. Hulme

Division 2
Monday 10th September 2018

Wallasey 4 Vs Wallasey 3
1 Jeff Povall (139) 0 - 1 Tony Roberts (135)
2 Steve Clare (129) 0 - 1 Alan Jackson (131)
3 Brian Wiggett (126) ½ - ½ Mark Spriggs (129)
4 Colin Rees (127) ½ - ½ Gordon Sommerville (103)
5 Leon Wolszczak (127) 1 - 0 Graham Heath (102)
Final Score: 2 - 3

Verified By: L. Wolszczak

Division 3
Monday 10th September 2018

Wallasey 5 Vs Wallasey 6
1 Martin Hargreaves (106) 0 - 1 Rick Purcell (121)
2 Martin Cockerill (95) 0 - 1 Alan Kelly (108)
3 Charles Barnes (96) 0 - 1 David Fidler (115)
4 John Higgins (77) ½ - ½ Barry O'Brien (86)
5 Felix Lefeuvre (76) 1 - 0 Trevor Amos (71)
Final Score: -

Verified By: L. Wolszczak

Division 4
Thursday 6th September 2018

Malpas & Oswestry 2 Vs Tattenhall
1 Jonathan Smith (92) ½ - ½ Alan Inglis (71)
2 Stuart Hamilton (75) ½ - ½ Klaus Tekniepe (75)
3 Andrew Williams (47) 0 - 1 Malcolm Green (60)
4 Graeme Campbell () 0 - 1 Graham Ashley (62)
Final Score: 1 - 3

Submitted By: T. K. Tekniepe

Verified By: D. I. Hulme