Results 15/16

Showing all results 15/16. Click on Competition name or Team name to filter. Please note that results marked (provisional) do not affect the league tables.

Knock Out Round
Tuesday 9th May 2017

Atticus KO Vs Chester KO
1 Giovanni Sala 0 - 1 John Carleton
2 Steve Kee 1 - 0 Chris Doran
3 Luke Boumphrey 1 - 0 Michael McDonagh
4 Michael Williams 0 - 1 David Robertson
5 Jim Wiseman 0 - 1 Colm Buckley
6 Steve Burge 0 - 1 Steve Connor
7 Steve Philp 0 - 1 Ben Roberts
Handicap: -
Final Score: - 5

Division 4
Tuesday 2nd May 2017

Chester H Vs Pensby 3
1 Roberto Pino 0 - 1 Brian Crompton
2 Noel Kelly 0 - 1 Adam Hodgson
3 John Robson 0 - 1 Bennett Appleyard
4 Barry Kelly 1 - 0 Pauline Hodgson
Final Score: 1 - 3

Division 2
Thursday 27th April 2017

Wallasey 4 Vs Pensby 1
1 Chris Latham 1 - 0 David Ashton
2 Ken Jones 1 - 0 Brian Crompton
3 Viv Oldham 1 - 0 Adam Hodgson
4 Graham Heath 1 - 0 Philip Green
5 Ewan Herd 1 - D
Final Score: 5 - 0

Division 4
Wednesday 26th April 2017

Tattenhall Vs Chester L
1 Klaus Tekniepe 1 - 0 Phil Skippon
2 Alan Inglis ½ - ½ Sam Burchett
3 Malcolm Green 1 - 0 Warren Bates
4 Ben Newnham 0 - 1 Milan Kustos
Final Score: -

Division 2
Wednesday 26th April 2017

Buckley/Mold 1 Vs Pensby 1
1 David Pearcey 1 - 0 David Ashton
2 Haydn Parry 1 - 0 Brian Crompton
3 Frank Salt 1 - 0 Adam Hodgson
4 David Aldridge 1 - D
5 Quentin Dodd 1 - 0 Philip Green
Final Score: 5 - 0

Knock Out Round
Wednesday 26th April 2017

Penyffordd KO Vs Atticus KO
1 David Jameson ½ - ½ Giovanni Sala
2 Bob Clark ½ - ½ Luke Boumphrey
3 Ray Pearson 1 - 0 Michael Williams
4 John Gorman 1 - 0 Jim Wiseman
5 Richard Burton 0 - 1 Steve Burge
6 Robert Skinner 1 - 0 Steve Philp
7 Dewi Jones ½ - ½ Sanjoy Banerjee
Handicap: -
Final Score: - 5

Division 3
Tuesday 25th April 2017

Chester G Vs Buckley/Mold 4
1 Steve Williams 1 - D
2 Dave Littlemore 1 - D
3 Roberto Pino 1 - D
4 Phil Skippon 1 - D
5 Nethuli Saram 1 - D
Final Score: 5 - 0

Buckley/Mold had only 3 eligible players available so did not wish to travel

Division 4
Tuesday 25th April 2017

Rhyl & Prestatyn Vs Malpas & Oswestry 2
1 Philip Crew 1 - 0 Dimitar Kirachen
2 Peter Williams 1 - 0 Orlando Bell
3 Nigel Hughes 1 - 0 Anastasia Moon
4 Mark Donovan 1 - 0 Gemma Moon
Final Score: 4 - 0

Division 1
Monday 24th April 2017

Wallasey 1 Vs Chester A
1 Greg Hughes 0 - 1 John Carleton
2 Phil Brine 0 - 1 David Robertson
3 Stuart Smiley ½ - ½ Steve Connor
4 Mark Spriggs 0 - 1 Colin White
5 Gary Hall 0 - 1 John Sutcliffe
Final Score: ½ -

Division 1
Monday 24th April 2017

Wallasey 2 Vs Chester C
1 Mike O'Mahony 0 - 1 Colm Buckley
2 Colin Hughes 0 - 1 Michael McDonagh
3 Ed Taylor 0 - 1 Ben Roberts
4 Chris Latham ½ - ½ Steve Lloyd
5 Jeff Povall ½ - ½ Joe Nemcek
Final Score: 1 - 4

Division 4
Friday 21st April 2017

Pensby 3 Vs Chester K
1 Danny Roberts 1 - 0 Nethuli Saram
2 Dragos Raureanu 0 - 1 Daniel Richards
3 Bennett Appleyard 0 - 1 Arin Theard
4 Pauline Hodgson 1 - 0 Zach Bragg
Final Score: 2 - 2

Division 3
Thursday 20th April 2017

Wallasey 6 Vs Chester F
1 Martin Cockerill 0 - 1 Jixin Yang
2 John Broomhall 1 - D Mario Scarpa
3 Adam Harkanyi 0 - 1 Ian Clayton
4 John Higgins 0 - 1 Jack Yang
5 Charles Barnes 0 - 1 Abhijay Chawda
Final Score: 1 - 4

Division 2
Thursday 20th April 2017

Hoylake/Great Meols 3 Vs Pensby 1
1 John Hanson 1 - 0 David Ashton
2 Bahkti Vasiev 1 - 0 Allan Clarke
3 Ron Ledgard 1 - 0 Adam Hodgson
4 Radu Tatar 0 - 1 Brian Crompton
5 John Smallthwaite 1 - 0 Ron Sheen
Final Score: 4 - 1

Division 4
Wednesday 19th April 2017

Buckley/Mold 5 Vs Chester H
1 Sandi Medagedara 0 - 1 Roberto Pino
2 Sithika Medagedara 1 - 0 Noel Kelly
3 Jack Kemp 0 - 1 John Robson
4 Ben Barnes 1 - 0 Barry Kelly
Final Score: 2 - 2

Division 1
Tuesday 18th April 2017

Chester B Vs Penyffordd
1 Phil Crocker ½ - ½ David Jameson
2 Chris Doran 1 - 0 Bob Clark
3 Graham Bromley 0 - 1 Ray Pearson
4 David Bryan ½ - ½ John Gorman
5 Steve Williams* ½ - ½ Richard Burton
Final Score: -

Ineligible player, therefore Chester fined half a point and match is assumed defeat.

Division 2
Tuesday 18th April 2017

Chester E Vs Wallasey 5
1 Ray Williams 1 - 0 Stuart Smiley
2 Clive Tickell 1 - 0 Rick Purcell
3 Joe Nemcek ½ - ½ Colin Rees
4 John Sutcliffe 1 - 0 Ron Champion
5 Dave Hulme 1 - 0 David Williams
Final Score: - ½

Division 1
Tuesday 18th April 2017

Hoylake/Great Meols 1 Vs Crewe
1 Dave Tebb 1 - 0 David Hulme
2 Nick Martin 1 - 0 Olawale Titiloye
3 Mike Smith 1 - 0 Karl Lockett
4 Mike Stone 1 - 0 Neville Layhe
5 Tim Jones 1 - 0 Chris Rhodes
Final Score: 5 - 0

Division 4
Tuesday 18th April 2017

Malpas & Oswestry 2 Vs Chester L
1 Euan Stevenson 1 - 0 Sam Burchett
2 Orlando Bell 0 - 1 Warren Bates
3 Robin Hemuss 1 - 0 Mike Hughes
4 Anastasia Moon 0 - 1 Ben Woodfinden
Final Score: 2 - 2

Division 2
Monday 17th April 2017

Atticus Vs Hoylake/Great Meols 3
1 Steve Kee 1 - 0 Bahkti Vasiev
2 Jim Wiseman 1 - 0 Ron Ledgard
3 Derek Rooney ½ - ½ Radu Tatar
4 Steve Philp ½ - ½ Pete Steeples
5 Sanjoy Banerjee 1 - 0 John Smallthwaite
Final Score: 4 - 1

Division 2
Wednesday 12th April 2017

Buckley/Mold 1 Vs Atticus
1 Andy Barber 0 - 1 Steve Kee
2 Liam Jefferies 1 - 0 Jim Wiseman
3 Haydn Parry ½ - ½ Steve Burge
4 Quentin Dodd 0 - 1 Steve Philp
5 Gordon Sommerville 0 - 1 Ben Ellington
Final Score: -

Division 3
Wednesday 12th April 2017

Buckley/Mold 4 Vs Frodsham
1 Frank Salt 1 - 0 Jeff Reid
2 John Simmons 1 - 0 Chris Goy
3 Robert Goodwin 1 - 0 Paul Jones
4 Brian Jones 0 - 1 Jim McPhillips
5 Elaine Evans ½ - ½ Phil Wright
Final Score: -

individual game scores are as happened on night; total is adjusted because Buckley/Mold played an illegible player[ in accordance with rule 11c

Division 2
Tuesday 11th April 2017

Hoylake/Great Meols 2 Vs Wallasey 3
1 Mike Stoddart 1 - 0 Mark Spriggs
2 Dave Picken 0 - 1 Phil Owen
3 Peter Inward 0 - 1 Dave Farley
4 Michael Carroll ½ - ½ Alan Jackson
5 James Carroll 0 - 1 Leon Wolszczak
Final Score: -

Division 4
Friday 7th April 2017

Chester J Vs Rhyl & Prestatyn
1 Rutujay Chawda 0 - 1 Philip Crew
2 Chris Fozzard 0 - 1 Peter Williams
3 Tony Rafferty 1 - 0 Nigel Hughes
4 Harry Rafferty 1 - 0 Mark Donovan
Final Score: 2 - 2

Division 4
Friday 7th April 2017

Chester L Vs Buckley/Mold 5
1 Phil Skippon ½ - ½ Robert Goodwin
2 Sam Burchett ½ - ½ Sithika Medagedara
3 Mike Hughes 0 - 1 Ben Barnes
4 Warren Bates 1 - 0 Gordon Goodwin
Final Score: 2 - 2

Division 4
Friday 7th April 2017

Pensby 3 Vs Malpas & Oswestry 2
1 Dragos Raureanu 0 - 1 Euan Stevenson
2 Bennett Appleyard 1 - 0 Graeme Campbell
3 Philip Green 1 - 0 Anastasia Moon
4 Pauline Hodgson 1 - 0 Gemma Moon
Final Score: 3 - 1

Division 2
Thursday 6th April 2017

Wallasey 5 Vs Malpas & Oswestry 1
1 David Welch 1 - 0 David Bennion
2 Rick Purcell 0 - 1 Charles Lowick Higgie
3 Brian Wiggett 0 - 1 Peter Lovatt
4 Colin Rees ½ - ½ Celeste McCrann
5 Ron Champion 1 - 0 Graeme Campbell
Final Score: -

Division 3
Wednesday 5th April 2017

Buckley/Mold 3 Vs Pensby 2
1 Ifan Rathbone-Jones ½ - ½ Allan Clarke
2 Quentin Dodd ½ - ½ Brian Crompton
3 David Heitch 0 - 1 Adam Hodgson
4 Ben Barnes 0 - 1 Philip Green
5 Jamie Glanchey 1 - 0 Colin Higgins
Final Score: 2 - 3

Division 1
Wednesday 5th April 2017

Penyffordd Vs Chester A
1 David Jameson 0 - 1 John Carleton
2 Bob Clark ½ - ½ David Robertson
3 Ray Pearson 0 - 1 Steve Connor
4 John Gorman 1 - 0 David Stuttard
5 Richard Burton 0 - 1 Colin White
Final Score: -

Division 3
Tuesday 4th April 2017

Chester F Vs Buckley/Mold 2
1 Jixin Yang ½ - ½ Gordon Sommerville
2 Mario Scarpa 1 - 0 Sithika Medagedara
3 Ian Clayton 0 - 1 Sandi Medagedara
4 Jack Yang 1 - 0 Sue Parry
5 Abhijay Chawda 1 - D
Final Score: -

(Provisional).

Division 3
Tuesday 4th April 2017

Chester G Vs Wallasey 7
1 Steve Williams ½ - ½ Brian Clarke
2 Dave Littlemore ½ - ½ Alan Kelly
3 Roberto Pino 0 - 1 Barry O'Brien
4 Phil Skippon 1 - 0 David Williams
5 Noel Kelly 0 - 1 Trevor Amos
Final Score: 2 - 3

Division 4
Friday 31st March 2017

Pensby 3 Vs Rhyl & Prestatyn
1 Dragos Raureanu 0 - 1 Philip Crew
2 Bennett Appleyard 1 - D
3 Brian Crompton 1 - 0 Nigel Hughes
4 Pauline Hodgson 1 - 0 Mark Donovan
Final Score: 3 - 1

Rhyl & Ptrestatyn board 2 taken ill; it was hoped he would attend

Division 1
Thursday 30th March 2017

Wallasey 1 Vs Chester D
1 Mike Coffey ½ - ½ Rohan Yesudian
2 Greg Hughes 1 - 0 Daniel Savidge
3 Steve Lee 0 - 1 Riyaan Yesudian
4 Phil Brine 1 - 0 James Lee
5 Stuart Smiley 0 - 1 Seth Collinson
Final Score: -

Division 2
Thursday 30th March 2017

Wallasey 3 Vs Hoylake/Great Meols 3
1 Mark Spriggs 1 - 0 Ron Ledgard
2 Tony Roberts 1 - 0 Radu Tatar
3 Phil Owen ½ - ½ Pete Steeples
4 Leon Wolszczak 0 - 1 John Smallthwaite
5 Martin Cockerill ½ - ½ Anthony Tatar
Final Score: 3 - 2

Division 4
Wednesday 29th March 2017

Buckley/Mold 6 Vs Chester K
1 Howard Williams 0 - 1 Nethuli Saram
2 Elaine Evans 0 - 1 Daniel Richards
3 Jamie Glanchey 0 - 1 Arin Theard
4 Eluned Rathbone-Jones 0 - 1 Zach Bragg
Final Score: 0 - 4

Division 1
Wednesday 29th March 2017

Penyffordd Vs Hoylake/Great Meols 1
1 David Jameson ½ - ½ Dave Tebb
2 Bob Clark 1 - 0 Nick Martin
3 John Gorman 1 - 0 Mike Smith
4 Richard Burton 0 - 1 Mike Stone
5 Dewi Jones 0 - 1 Tim Jones
Final Score: -

Division 2
Tuesday 28th March 2017

Atticus Vs Wallasey 5
1 Steve Kee 1 - 0 Stuart Smiley
2 John Lambert 1 - D
3 Steve Burge 1 - 0 Colin Dougherty
4 Steve Philp 1 - 0 Colin Rees
5 Sanjoy Banerjee 1 - 0 Ron Champion
Final Score: 5 - 0

Division 1
Tuesday 28th March 2017

Chester C Vs Crewe
1 Colm Buckley 1 - 0 David Hulme
2 Michael McDonagh 1 - 0 Karl Lockett
3 Ben Roberts 0 - 1 Olawale Titiloye
4 Steve Lloyd 1 - 0 Neville Layhe
5 Joe Nemcek 1 - 0 Chris Rhodes
Final Score: 4 - 1

Division 2
Tuesday 28th March 2017

Malpas & Oswestry 1 Vs Hoylake/Great Meols 2
1 Nathanael Paul 0 - 1 Thomas Carroll
2 Charles Lowick Higgie 1 - 0 Mike Stoddart
3 Stuart Ross ½ - ½ Dave Picken
4 Graham Ives 1 - 0 Peter Inward
5 Celeste McCrann ½ - ½ Michael Carroll
Final Score: 3 - 2

Division 3
Monday 27th March 2017

Frodsham Vs Chester G
1 Pat Ridley 0 - 1 Steve Williams
2 Jeff Reid 1 - 0 Dave Littlemore
3 Chris Goy 1 - D
4 Angus Weir 1 - D
5 Frank McGuigan 0 - 1 Phil Skippon
Final Score: 3 - 2

boards 4 and 5 for Chester, Jeoff Morris and Roberto Pino failed to arrive

Division 4
Friday 24th March 2017

Pensby 3 Vs Chester J
1 Dragos Raureanu 0 - 1 Efe Kitis
2 Ron Sheen 1 - 0 Nithilan Sivanand
3 Bennett Appleyard 0 - 1 Harry Rafferty
4 Pauline Hodgson 0 - 1 Mehmet Kitis
Final Score: 1 - 3

Division 3
Wednesday 22nd March 2017

Buckley/Mold 2 Vs Wallasey 6
1 Gordon Sommerville 0 - 1 Leon Wolszczak
2 D - 1 Martin Cockerill
3 Sithika Medagedara 1 - 0 Ron Champion
4 Sandi Medagedara 1 - 0 Charles Barnes
5 Howard Williams 0 - 1 John Higgins
Final Score: 2 - 3

Division 3
Wednesday 22nd March 2017

Buckley/Mold 3 Vs Chester F
1 Ifan Rathbone-Jones 0 - 1 Jixin Yang
2 Quentin Dodd 1 - 0 Claire Kerton
3 David Heitch 1 - 0 Ian Clayton
4 Ben Barnes ½ - ½ Jack Yang
5 Jamie Glanchey ½ - ½ Sam Burchett
Final Score: 3 - 2

(Provisional).

Division 3
Monday 20th March 2017

Frodsham Vs Buckley/Mold 3
1 Jeff Reid 0 - 1 Ifan Rathbone-Jones
2 Chris Goy 0 - 1 Quentin Dodd
3 Paul Jones 1 - 0 Jack Kemp
4 Frank McGuigan 1 - 0 Ben Barnes
5 Phil Wright 1 - 0 Billie Kemp
Final Score: 3 - 2

Division 2
Monday 20th March 2017

Wallasey 4 Vs Chester E
1 Steve Lee 1 - 0 Ray Williams
2 Ken Jones 1 - 0 Clive Tickell
3 Viv Oldham 0 - 1 Joe Nemcek
4 Graham Heath ½ - ½ John Sutcliffe
5 Ewan Herd 1 - 0 Dave Hulme
Final Score: -

Division 4
Wednesday 15th March 2017

Buckley/Mold 5 Vs Tattenhall
1 Robert Goodwin 1 - 0 Alan Inglis
2 Sandi Medagedara 1 - 0 Klaus Tekniepe
3 Sithika Medagedara 1 - 0 Mike Dickinson
4 Jack Kemp 0 - 1 Malcolm Green
Final Score: 3 - 1

(Provisional).

Division 1
Wednesday 15th March 2017

Penyffordd Vs Wallasey 2
1 David Jameson 0 - 1 Mike O'Mahony
2 Bob Clark 1 - 0 Ed Taylor
3 Ray Pearson 1 - 0 Chris Latham
4 John Gorman ½ - ½ Jeff Povall
5 Richard Burton 0 - 1 Rick Purcell
Final Score: -

Division 3
Tuesday 14th March 2017

Chester F Vs Wallasey 7
1 Jixin Yang 0 - 1 David Welch*
2 Mario Scarpa 1 - 0 Alan Kelly
3 Claire Kerton 1 - 0 Barry O'Brien
4 Jack Yang 1 - 0 David Williams
5 Abhijay Chawda 1 - 0 Trevor Amos
Final Score: 4 - 1

(Provisional). (Provisional). *Wallasey 7 Board 1 was played by D Welsh.(Provisional).

Division 1
Tuesday 14th March 2017

Hoylake/Great Meols 1 Vs Chester D
1 Dave Tebb ½ - ½ Rohan Yesudian
2 Nick Martin 0 - 1 Daniel Savidge
3 Mike Smith 1 - 0 Riyaan Yesudian
4 Mike Stone 1 - 0 James Lee
5 Thomas Carroll 1 - 0 Seth Collinson
Final Score: -

Knock Out Round
Tuesday 14th March 2017

Malpas & Oswestry KO Vs Chester KO
1 Richard Bryant 0 - 1 John Carleton
2 Brian Whyte 0 - 1 Phil Crocker
3 Nathanael Paul 1 - 0 Michael McDonagh
4 David Bennion 1 - 0 Colm Buckley
5 Charles Lowick Higgie 0 - 1 David Robertson
6 Peter Lovatt 0 - 1 Steve Connor
7 Graham Ives 0 - 1 Richard Noonan
Handicap: -
Final Score: - 5

Division 4
Tuesday 14th March 2017

Rhyl & Prestatyn Vs Chester K
1 Philip Crew 1 - 0 Nethuli Saram
2 Peter Williams 1 - 0 Daniel Richards
3 Nigel Hughes 1 - 0 Arin Theard
4 Mark Donovan 0 - 1 James Frost
Final Score: 3 - 1

Division 2
Monday 13th March 2017

Wallasey 3 Vs Buckley/Mold 1
1 Ed Taylor 0 - 1 David Pearcey
2 Mark Spriggs 0 - 1 Andy Barber
3 Tony Roberts 0 - 1 Richard Owens
4 Alan Jackson ½ - ½ David Aldridge
5 Leon Wolszczak 0 - 1 Stephen Dunning
Final Score: ½ -

Division 4
Wednesday 8th March 2017

Buckley/Mold 6 Vs Chester J
1 James Walker 0 - 1 Efe Kitis
2 Howard Williams 1 - 0 Rutujay Chawda
3 Jamie Glanchey 0 - 1 Nithilan Sivanand
4 Elaine Evans 1 - 0 Mehmet Kitis
Final Score: 2 - 2

Division 2
Tuesday 7th March 2017

Atticus Vs Chester E
1 Steve Kee 1 - 0 Ray Williams
2 Steve Burge ½ - ½ Clive Tickell
3 Steve Philp 0 - 1 Joe Nemcek
4 Tom Webb ½ - ½ John Sutcliffe
5 Sanjoy Banerjee 0 - 1 Dave Hulme
Final Score: 2 - 3

Division 4
Tuesday 7th March 2017

Malpas & Oswestry 2 Vs Chester H
1 Jonathan Smith 1 - 0 Geoff Townsend
2 Euan Stevenson ½ - ½ Roberto Pino
3 Orlando Bell 1 - 0 Noel Kelly
4 Andrew Williams 1 - 0 Barry Kelly
Final Score: - ½

Division 1
Tuesday 7th March 2017

Crewe Vs Wallasey 2
1 Karl Lockett 0 - 1 Colin Hughes
2 David Hulme 1 - 0 Jeff Povall
3 Olawale Titiloye ½ - ½ Chris Latham
4 Neville Layhe ½ - ½ Ed Taylor
5 Chris Rhodes 0 - 1 Alan Jackson
Final Score: 2 - 3

Division 1
Monday 6th March 2017

Wallasey 1 Vs Penyffordd
1 Mike Coffey 0 - 1 David Jameson
2 Greg Hughes 1 - 0 Bob Clark
3 Phil Brine 1 - 0 Ray Pearson
4 Stuart Smiley 1 - 0 John Gorman
5 Gary Hall 0 - 1 Richard Burton
Final Score: 3 - 2

Division 2
Thursday 2nd March 2017

Hoylake/Great Meols 3 Vs Wallasey 4
1 John Hanson 0 - 1 Steve Lee
2 Bahkti Vasiev 1 - 0 Ken Jones
3 Radu Tatar 0 - 1 Viv Oldham
4 John Smallthwaite 0 - 1 Graham Heath
5 Anthony Tatar 1 - 0 Barry O'Brien
Final Score: 2 - 3

Division 3
Wednesday 1st March 2017

Buckley/Mold 4 Vs Wallasey 6
1 Frank Salt 1 - 0 Martin Cockerill
2 Stephen Dunning ½ - ½ Greg Harkanyi
3 Robert Goodwin ½ - ½ Adam Harkanyi
4 Jim Hanson 0 - 1 John Higgins
5 James Walker 0 - 1 Charles Barnes
Final Score: 2 - 3

Division 1
Tuesday 28th February 2017

Chester A Vs Hoylake/Great Meols 1
1 John Carleton 0 - 1 Dave Tebb
2 David Robertson 1 - 0 Mike Smith
3 Steve Connor ½ - ½ Mike Stone
4 David Stuttard 0 - 1 Thomas Carroll
5 Colin White 1 - 0 Tim Jones
Final Score: -

Division 4
Tuesday 28th February 2017

Rhyl & Prestatyn Vs Chester H
1 Andrew Hughes 1 - D
2 Peter Williams 1 - D
3 Stuart Hamilton 1 - D
4 Mark Donovan 1 - D
Final Score: 4 - 0

Rhyl and Prestatyn made every effort to contact Chester but Chester failed to appear

Division 1
Tuesday 28th February 2017

Crewe Vs Chester B
1 David Hulme 0 - 1 Phil Crocker
2 Karl Lockett 1 - 0 Graham Bromley
3 Neville Layhe ½ - ½ Paul Watson
4 Olawale Titiloye 1 - 0 David Bryan
5 Chris Rhodes 0 - 1 Jixin Yang
Final Score: -

Division 2
Tuesday 21st February 2017

Chester E Vs Pensby 1
1 Ray Williams 0 - 1 David Clark
2 Colin White 0 - 1 Liam Cadigan
3 Clive Tickell 0 - 1 David Ashton
4 Joe Nemcek 1 - 0 Brian Crompton
5 Dave Hulme 1 - 0 Ron Sheen
Final Score: 2 - 3

Division 2
Tuesday 21st February 2017

Malpas & Oswestry 1 Vs Buckley/Mold 1
1 Richard Bryant 1 - 0 Andy Barber
2 David Bennion 1 - 0 Haydn Parry
3 Charles Lowick Higgie 1 - 0 Ifan Rathbone-Jones
4 Peter Lovatt ½ - ½ David Aldridge
5 Celeste McCrann 0 - 1 Frank Salt
Final Score: -

Division 2
Monday 20th February 2017

Wallasey 5 Vs Hoylake/Great Meols 2
1 Martin Hargreaves 0 - 1 Thomas Carroll
2 Rick Purcell ½ - ½ Peter Holian
3 Colin Dougherty 0 - 1 Mike Stoddart
4 Colin Rees ½ - ½ Dave Picken
5 Ron Champion ½ - ½ Michael Carroll
Final Score: -

Division 1
Tuesday 14th February 2017

Chester A Vs Wallasey 2
1 John Carleton 1 - 0 Mike O'Mahony
2 David Robertson 0 - 1 Colin Hughes
3 Steve Connor 1 - 0 Jeff Povall
4 Colin White 0 - 1 Chris Latham
5 Dave Hulme 0 - 1 Ed Taylor
Final Score: 2 - 3

Division 3
Tuesday 14th February 2017

Chester F Vs Buckley/Mold 4
1 Jixin Yang 0 - 1 Richard Owens
2 Mario Scarpa 0 - 1 Frank Salt
3 Claire Kerton ½ - ½ Stephen Dunning
4 Ian Clayton 1 - D Mike Friel*
5 Jack Yang 1 - 0 Jim Hanson
Final Score: -

*Did not arrive

Division 1
Tuesday 14th February 2017

Crewe Vs Chester D
1 David Hulme ½ - ½ Rohan Yesudian
2 Karl Lockett 0 - 1 Daniel Savidge
3 Neville Layhe ½ - ½ Riyaan Yesudian
4 Olawale Titiloye 1 - 0 James Lee
5 Chris Rhodes 1 - 0 Seth Collinson
Final Score: 3 - 2

Division 3
Monday 13th February 2017

Wallasey 7 Vs Pensby 2
1 Brian Clarke 0 - 1 Allan Clarke
2 Alan Kelly 1 - 0 Brian Crompton
3 David Williams 0 - 1 Adam Hodgson
4 Trevor Amos 0 - 1 Ron Sheen
5 Felix Lefeuvre 0 - 1 Colin Higgins
Final Score: 1 - 4

Division 2
Friday 10th February 2017

Pensby 1 Vs Hoylake/Great Meols 2
1 David Clark ½ - ½ Thomas Carroll
2 Liam Cadigan ½ - ½ Peter Holian
3 David Ashton 0 - 1 Mike Stoddart
4 Allan Clarke 0 - 1 Dave Picken
5 Brian Crompton ½ - ½ Michael Carroll
Final Score: -

Division 2
Thursday 9th February 2017

Hoylake/Great Meols 3 Vs Buckley/Mold 1
1 Bahkti Vasiev 0 - 1 David Pearcey
2 Ron Ledgard 0 - 1 Andy Barber
3 Radu Tatar ½ - ½ Richard Owens
4 Pete Steeples ½ - ½ Gordon Sommerville
5 John Smallthwaite ½ - ½ Jonathan Hughes
Final Score: -

Division 2
Monday 6th February 2017

Wallasey 4 Vs Atticus
1 Steve Lee 0 - 1 Luke Boumphrey
2 Ken Jones 1 - 0 Jim Wiseman
3 Viv Oldham 0 - 1 Tom Webb
4 Graham Heath 0 - 1 Steve Philp
5 Ewan Herd 1 - D
Final Score: 2 - 3

Division 3
Monday 6th February 2017

Wallasey 6 Vs Buckley/Mold 3
1 Martin Cockerill 0 - 1 Ifan Rathbone-Jones
2 Greg Harkanyi 0 - 1 Quentin Dodd
3 Eddie Love 0 - 1 Jack Kemp
4 Adam Harkanyi 1 - 0 Nerys Rathbone-Jones
5 Charles Barnes 1 - 0 Jamie Glanchey
Final Score: 2 - 3

Division 4
Friday 3rd February 2017

Chester J Vs Buckley/Mold 5
1 Rutujay Chawda 1 - 0 Sandi Medagedara
2 Nithilan Sivanand 0 - 1 Sithika Medagedara
3 Tony Rafferty 1 - 0 Jack Kemp
4 Harry Rafferty ½ - ½ Billie Kemp
Final Score: -

Division 4
Friday 3rd February 2017

Chester K Vs Malpas & Oswestry 2
1 Nethuli Saram 1 - 0 Jonathan Smith
2 Daniel Richards 1 - 0 Brian Glover
3 Arin Theard 1 - 0 Andrew Williams
4 James Frost 1 - 0 Robin Hemuss
Final Score: 4 - 0

Division 4
Friday 3rd February 2017

Chester L Vs Pensby 3
1 Sam Burchett 1 - 0 Adam Hodgson
2 Iniya Anand 0 - 1 Bennett Appleyard
3 Jack Carroll 0 - 1 Ron Sheen
4 Milan Kustos 0 - 1 Pauline Hodgson
Final Score: 1 - 3

Division 3
Wednesday 1st February 2017

Buckley/Mold 2 Vs Pensby 2
1 Brian Lowens ½ - ½ Allan Clarke
2 Gordon Sommerville 1 - 0 Brian Crompton
3 Sandi Medagedara 0 - 1 Adam Hodgson
4 Sithika Medagedara 1 - 0 Ron Sheen
5 Charles Bragg 0 - 1 Philip Green
Final Score: -

Division 4
Wednesday 1st February 2017

Tattenhall Vs Rhyl & Prestatyn
1 Alan Inglis 1 - 0 Philip Crew
2 Malcolm Green 0 - 1 Peter Williams
3 Mike Dickinson ½ - ½ Nigel Hughes
4 Ben Newnham 1 - 0 Mark Donovan
Final Score: -

Division 1
Tuesday 31st January 2017

Chester B Vs Wallasey 1
1 Rokas Valantinas 1 - 0 Mike Coffey
2 Phil Crocker 1 - 0 Greg Hughes
3 Chris Doran ½ - ½ Phil Brine
4 Graham Bromley ½ - ½ Stuart Smiley
5 David Bryan 1 - 0 Mark Spriggs
Final Score: 4 - 1

Division 2
Tuesday 31st January 2017

Hoylake/Great Meols 2 Vs Wallasey 4
1 Thomas Carroll 1 - 0 Steve Lee
2 Mike Stoddart 1 - 0 Ken Jones
3 Dave Picken ½ - ½ Viv Oldham
4 D - 1 Graham Heath
5 Michael Carroll 1 - 0 Brian Clarke
Final Score: -

Knock Out Round2
Tuesday 31st January 2017

Malpas & Oswestry KO Vs Hoylake/Great Meols KO
1 Richard Bryant 1 - 0 Dave Tebb
2 Brian Whyte ½ - ½ Mike Smith
3 Nathanael Paul 0 - 1 Mike Stone
4 David Bennion 1 - 0 Tim Jones
5 Charles Lowick Higgie 0 - 1 Thomas Carroll
6 Graham Ives ½ - ½ Mike Stoddart
7 0 - 1 John Smallthwaite
Handicap: -
Final Score: - 4

Division 3
Monday 30th January 2017

Wallasey 6 Vs Chester G
1 Martin Cockerill 0 - 1 Seth Collinson
2 John Broomhall ½ - ½ Steve Williams
3 Eddie Love 0 - 1 Manuel De Sousa
4 Greg Harkanyi 0 - 1 Jeoff Morris
5 Charles Barnes 1 - 0 Phil Skippon
Final Score: -

Division 2
Wednesday 25th January 2017

Buckley/Mold 1 Vs Wallasey 5
1 Andy Barber 1 - 0 Martin Hargreaves
2 David Pearcey 1 - 0 Colin Rees
3 Haydn Parry 1 - 0 Colin Dougherty
4 Richard Owens 1 - 0 Ian Stent
5 Gordon Sommerville 1 - 0 Ron Champion
Final Score: 5 - 0

Division 3
Wednesday 25th January 2017

Buckley/Mold 3 Vs Wallasey 7
1 Ifan Rathbone-Jones 1 - 0 Alan Kelly
2 Quentin Dodd ½ - ½ Barry O'Brien
3 David Heitch 1 - 0 Trevor Amos
4 Jack Kemp 1 - 0 David Williams
5 Ben Barnes 0 - 1 Felix Lefeuvre
Final Score: -

Division 2
Tuesday 17th January 2017

Chester E Vs Hoylake/Great Meols 2
1 Ray Williams ½ - ½ Thomas Carroll
2 Clive Tickell ½ - ½ Peter Holian
3 Joe Nemcek 0 - 1 Mike Stoddart
4 Steve Williams ½ - ½ Dave Picken
5 Dave Hulme ½ - ½ Peter Inward
Final Score: 2 - 3

Division 4
Tuesday 17th January 2017

Chester H Vs Buckley/Mold 6
1 John Robson 0 - 1 Jim Hanson
2 Roberto Pino 1 - 0 Charles Bragg
3 Noel Kelly 0 - 1 Jamie Glanchey
4 Barry Kelly 1 - 0 Eluned Rathbone-Jones
Final Score: 2 - 2

Division 3
Monday 16th January 2017

Frodsham Vs Chester F
1 Chris Goy 0 - 1 Jixin Yang
2 Angus Weir 0 - 1 Claire Kerton
3 Paul Jones 0 - 1 Ian Clayton
4 Jim McPhillips 0 - 1 Mario Scarpa
5 Frank McGuigan 1 - 0 Jack Yang
Final Score: 1 - 4

Division 1
Friday 13th January 2017

Chester D Vs Wallasey 2
1 Rohan Yesudian 1 - 0 Mike O'Mahony
2 Daniel Savidge 1 - 0 Colin Hughes
3 Riyaan Yesudian ½ - ½ Jeff Povall
4 Seth Collinson ½ - ½ Chris Latham
5 James Lee ½ - ½ Ed Taylor
Final Score: -

Division 4
Friday 13th January 2017

Chester J Vs Malpas & Oswestry 2
1 Efe Kitis 1 - 0 David Thomas
2 Rutujay Chawda 1 - 0 Graeme Campbell
3 Nithilan Sivanand 1 - 0 Aleisha Moon
4 Mehmet Kitis 1 - 0 Anastasia Moon
Final Score: 4 - 0

Division 2
Friday 13th January 2017

Pensby 1 Vs Wallasey 3
1 David Clark 0 - 1 Mark Spriggs
2 Liam Cadigan ½ - ½ Tony Roberts
3 David Ashton 1 - 0 Alan Jackson
4 Allan Clarke ½ - ½ Leon Wolszczak
5 Brian Crompton ½ - ½ Martin Cockerill
Final Score: -

Division 1
Tuesday 10th January 2017

Chester C Vs Wallasey 1
1 Colm Buckley 1 - 0 Mike Coffey
2 Michael McDonagh 1 - 0 Greg Hughes
3 Ben Roberts 0 - 1 Stuart Smiley
4 Steve Lloyd 1 - 0 Phil Brine
5 Keith Emerton ½ - ½ Phil Owen
Final Score: -

Division 2
Tuesday 10th January 2017

Malpas & Oswestry 1 Vs Chester E
1 Brian Whyte 1 - 0 Ray Williams
2 Charles Lowick Higgie 1 - 0 Colin White
3 Peter Lovatt 1 - 0 Clive Tickell
4 Graham Ives ½ - ½ Joe Nemcek
5 Celeste McCrann 1 - 0 Dave Hulme
Final Score: - ½

Division 3
Monday 9th January 2017

Wallasey 7 Vs Buckley/Mold 4
1 Brian Clarke ½ - ½ Richard Owens
2 Alan Kelly ½ - ½ Robert Goodwin
3 Barry O'Brien 1 - 0 Jim Hanson
4 Trevor Amos 1 - 0 James Walker
5 David Williams 1 - 0 Gordon Goodwin
Final Score: 4 - 1

Division 3
Friday 6th January 2017

Pensby 2 Vs Chester G
1 David Ashton 1 - 0 Steve Williams
2 Allan Clarke ½ - ½ Dave Littlemore
3 Brian Crompton 1 - 0 Jeoff Morris
4 Philip Green 1 - 0 Roberto Pino
5 Dragos Raureanu ½ - ½ Phil Skippon
Final Score: 4 - 1

Division 2
Thursday 5th January 2017

Wallasey 4 Vs Buckley/Mold 1
1 Steve Lee 1 - 0 Andy Barber
2 Phil Brine 1 - 0 David Pearcey
3 Brian Clarke 0 - 1 Liam Jefferies
4 Graham Heath ½ - ½ Haydn Parry
5 Alan Kelly 0 - 1 David Aldridge
Final Score: -

Division 4
Wednesday 4th January 2017

Buckley/Mold 6 Vs Chester L
1 James Walker 1 - 0 Phil Skippon
2 Elaine Evans 0 - 1 Sam Burchett
3 Jamie Glanchey 1 - 0 Milan Kustos
4 Joshua Yarwood 1 - 0 Jack Carroll
Final Score: 3 - 1

Division 1
Tuesday 3rd January 2017

Chester B Vs Hoylake/Great Meols 1
1 Rokas Valantinas 0 - 1 Dave Tebb
2 Phil Crocker 1 - D Nick Martin
3 Chris Doran ½ - ½ Mike Stone
4 Graham Bromley ½ - ½ Tim Jones
5 Paul Watson 0 - 1 Thomas Carroll
Final Score: 2 - 3

Division 4
Friday 16th December 2016

Chester J Vs Tattenhall
1 Efe Kitis 0 - 1 Klaus Tekniepe
2 Rutujay Chawda 1 - 0 Malcolm Green
3 Nithilan Sivanand 1 - 0 Mike Dickinson
4 Mehmet Kitis 1 - 0 Ben Newnham
Final Score: 3 - 1

Division 4
Friday 16th December 2016

Chester K Vs Buckley/Mold 5
1 Nethuli Saram ½ - ½ Robert Goodwin
2 Gerard Varney 1 - 0 Sithika Medagedara
3 Daniel Richards 1 - 0 Ben Barnes
4 Arin Theard 0 - 1 Jack Kemp
Final Score: 1 - 3

The score is arrived at because Chester played an ineligible player. The results shown are what happened. The ineligible player is deemed to have lost. In addition Chester's score reduced by 0.5 and B/M's increased by 0.5. Rule 10 c

Division 4
Friday 16th December 2016

Chester L Vs Rhyl & Prestatyn
1 Iniya Anand 0 - 1 Philip Crew
2 Theo Riley 0 - 1 Peter Williams
3 Milan Kustos 0 - 1 Nigel Hughes
4 Jack Carroll 1 - 0 Mark Donovan
Final Score: 1 - 3

Division 3
Friday 16th December 2016

Pensby 2 Vs Buckley/Mold 4
1 Allan Clarke 1 - D
2 Brian Crompton 1 - D
3 Adam Hodgson 1 - D
4 Ron Sheen 1 - D
5 Philip Green 1 - D
Final Score: 5 - 0

Pensby 2 claimed the game believing that one day's notice is unreaonable. claim, not contested upheld under Rule 11 introduction

Division 2
Wednesday 14th December 2016

Buckley/Mold 1 Vs Hoylake/Great Meols 2
1 Andy Barber ½ - ½ Thomas Carroll
2 David Pearcey 0 - 1 Mike Stoddart
3 Liam Jefferies ½ - ½ Peter Holian
4 Haydn Parry ½ - ½ Dave Picken
5 David Aldridge 1 - 0 Peter Inward
Final Score: -

Division 2
Tuesday 13th December 2016

Atticus Vs Wallasey 3
1 -
2 -
3 -
4 -
5 -
Final Score: -

Division 2
Friday 9th December 2016

Pensby 1 Vs Wallasey 5
1 David Clark 1 - 0 Rick Purcell
2 Liam Cadigan 0 - 1 Brian Wiggett
3 David Ashton 1 - 0 Colin Dougherty
4 Allan Clarke 0 - 1 Colin Rees
5 Brian Crompton 1 - 0 Ian Stent
Final Score: 3 - 2

Division 1
Wednesday 7th December 2016

Penyffordd Vs Chester C
1 David Jameson ½ - ½ Colm Buckley
2 Bob Clark ½ - ½ Michael McDonagh
3 Ray Pearson 0 - 1 Steve Lloyd
4 John Gorman 1 - 0 Keith Emerton
5 Richard Burton 1 - 0 Joe Nemcek
Final Score: 3 - 2

Division 3
Tuesday 6th December 2016

Chester G Vs Buckley/Mold 2
1 Steve Williams 0 - 1 Brian Lowens
2 Dave Littlemore 1 - 0 Sithika Medagedara
3 Manuel De Sousa 1 - 0 Sandi Medagedara
4 Jeoff Morris 1 - 0 Charles Bragg
5 Phil Skippon 1 - 0 Eluned Rathbone-Jones
Final Score: 4 - 1

Knock Out Round1
Tuesday 6th December 2016

Hoylake/Great Meols KO Vs Chester KO 2
1 Dave Tebb 1 - 0 Graham Bromley
2 Mike Smith ½ - ½ Paul Watson
3 Nick Martin 1 - 0 David Bryan
4 Mike Stone 0 - 1 Ray Williams
5 Tim Jones ½ - ½ Colin White
6 Thomas Carroll 1 - 0 Keith Emerton
7 Dave Picken ½ - ½ Clive Tickell
Handicap: -
Final Score: -

Division 4
Wednesday 30th November 2016

Tattenhall Vs Buckley/Mold 6
1 Alan Inglis 0 - 1 James Walker
2 Malcolm Green 1 - 0 Elaine Evans
3 Mike Dickinson 0 - 1 Jamie Glanchey
4 Ben Newnham 1 - 0 Zach Bragg
Final Score: 2 - 2

Division 1
Friday 25th November 2016

Chester D Vs Penyffordd
1 Rohan Yesudian 1 - 0 David Jameson
2 Daniel Savidge ½ - ½ Bob Clark
3 Riyaan Yesudian 0 - 1 John Gorman
4 Seth Collinson 0 - 1 Richard Burton
5 James Lee 1 - 0 David Parker-Williams
Final Score: -

Division 4
Friday 25th November 2016

Chester K Vs Chester J
1 Arin Theard ½ - ½ Efe Kitis
2 Nethuli Saram 1 - 0 Nithilan Sivanand
3 Daniel Richards 0 - 1 Rutujay Chawda
4 James Frost 1 - 0 Mehmet Kitis
Final Score: -

Division 2
Thursday 24th November 2016

Hoylake/Great Meols 3 Vs Chester E
1 John Hanson 1 - 0 Ray Williams
2 Radu Tatar 0 - 1 Clive Tickell
3 Ron Ledgard 0 - 1 Joe Nemcek
4 Pete Steeples 0 - 1 John Sutcliffe
5 John Smallthwaite 0 - 1 Dave Hulme
Final Score: 1 - 4

Division 1
Tuesday 22nd November 2016

Chester A Vs Crewe
1 John Carleton 1 - 0 Rich Wiltshir
2 David Robertson ½ - ½ David Hulme
3 Steve Connor 1 - 0 Karl Lockett
4 David Stuttard 1 - 0 Neville Layhe
5 Colin White 1 - 0 Chris Rhodes
Final Score: - ½

Division 4
Tuesday 22nd November 2016

Chester H Vs Chester L
1 Roberto Pino 0 - 1 Manuel De Sousa
2 Noel Kelly ½ - ½ Sam Burchett
3 John Robson 0 - 1 Theo Riley
4 Barry Kelly 1 - 0 Jack Carroll
Final Score: -

Division 2
Tuesday 22nd November 2016

Malpas & Oswestry 1 Vs Wallasey 4
1 Brian Whyte 0 - 1 Steve Lee
2 Charles Lowick Higgie 1 - 0 Viv Oldham
3 Peter Lovatt 1 - 0 Brian Clarke
4 Graham Ives 1 - 0 Graham Heath
5 Celeste McCrann ½ - ½ Alan Kelly
Final Score: -

Division 4
Tuesday 22nd November 2016

Malpas & Oswestry 2 Vs Buckley/Mold 5
1 Jonathan Smith ½ - ½ Robert Goodwin
2 Euan Stevenson 1 - 0 Sithika Medagedara
3 Aleisha Moon 0 - 1 Ben Barnes
4 Anastasia Moon 0 - 1 Jack Kemp
Final Score: -

Division 1
Monday 21st November 2016

Wallasey 2 Vs Chester B
1 Mike O'Mahony ½ - ½ Chris Doran
2 Colin Hughes 1 - 0 Graham Bromley
3 Jeff Povall ½ - ½ Paul Watson
4 Chris Latham ½ - ½ David Bryan
5 Ed Taylor ½ - ½ Ray Williams
Final Score: 3 - 2

Division 4
Friday 18th November 2016

Pensby 3 Vs Buckley/Mold 6
1 D - D
2 D - D
3 D - D
4 D - D
Final Score: 0 - 0

A double default is declared for lack of application of rule 11 [stipulations 1 and 2]

Division 1
Tuesday 15th November 2016

Hoylake/Great Meols 1 Vs Wallasey 1
1 Dave Tebb 1 - 0 Mike Coffey
2 Mike Stone ½ - ½ Greg Hughes
3 Tim Jones 1 - 0 Phil Brine
4 Thomas Carroll ½ - ½ Stuart Smiley
5 Peter Holian ½ - ½ Phil Owen
Final Score: -

Knock Out Round2
Friday 11th November 2016

Pensby KO Vs Chester KO
1 David Clark 1 - 0 John Carleton
2 Liam Cadigan 0 - 1 Phil Crocker
3 Allan Clarke 0 - 1 Michael McDonagh
4 Ron Sheen 0 - 1 David Robertson
5 Brian Crompton 0 - 1 Steve Connor
6 Philip Green 0 - 1 Ben Roberts
7 Colin Higgins D - 1 David Stuttard
Handicap: -
Final Score: - 6

Knock Out Round2
Thursday 10th November 2016

Wallasey KO Vs Penyffordd KO
1 Mike Coffey ½ - ½ David Jameson
2 Greg Hughes 0 - 1 Bob Clark
3 Stuart Smiley 0 - 1 Ray Pearson
4 Steve Lee 1 - 0 John Gorman
5 Jeff Povall 0 - 1 Richard Burton
6 Phil Brine 1 - 0 Jon Maybery
7 Ed Taylor ½ - ½ Dewi Jones
Handicap: -
Final Score: 3 - 4

Division 3
Wednesday 9th November 2016

Buckley/Mold 2 Vs Frodsham
1 Brian Lowens 1 - 0 Roy Julian
2 Gordon Sommerville 0 - 1 Jeff Reid
3 Sue Parry 0 - 1 Paul Jones
4 Sithika Medagedara 1 - 0 Frank McGuigan
5 Sandi Medagedara 0 - 1 Phil Wright
Final Score: 2 - 3

Division 4
Wednesday 9th November 2016

Tattenhall Vs Chester H
1 Klaus Tekniepe 1 - 0 Roberto Pino
2 Mike Dickinson 1 - 0 Noel Kelly
3 Malcolm Green 1 - 0 John Robson
4 Ben Newnham ½ - ½ Barry Kelly
Final Score: - ½

Division 3
Tuesday 8th November 2016

Chester F Vs Pensby 2
1 Jixin Yang 1 - 0 Allan Clarke
2 Claire Kerton ½ - ½ Brian Crompton
3 Mario Scarpa ½ - ½ Adam Hodgson
4 Jack Yang 1 - 0 Ron Sheen
5 Abhijay Chawda 0 - 1 Philip Green
Final Score: 3 - 2

Division 1
Tuesday 8th November 2016

Hoylake/Great Meols 1 Vs Chester C
1 Dave Tebb ½ - ½ Colm Buckley
2 Mike Smith ½ - ½ Michael McDonagh
3 Nick Martin 1 - 0 Ben Roberts
4 Mike Stone 1 - 0 Steve Lloyd
5 Tim Jones 1 - D
Final Score: 4 - 1

Division 3
Thursday 3rd November 2016

Wallasey 7 Vs Buckley/Mold 2
1 Brian Wiggett 1 - 0 Brian Lowens
2 Alan Kelly 0 - 1 Gordon Sommerville
3 Barry O'Brien 0 - 1 Jonathan Hughes
4 Trevor Amos 0 - 1 Sithika Medagedara
5 Felix Lefeuvre 0 - 1 Sandi Medagedara
Final Score: 1 - 4

Division 3
Wednesday 2nd November 2016

Buckley/Mold 3 Vs Chester G
1 Ifan Rathbone-Jones 1 - 0 Seth Collinson
2 Quentin Dodd 0 - 1 Steve Williams
3 Keith Davies 0 - 1 Dave Littlemore
4 Ben Barnes 0 - 1 Jeoff Morris
5 Jack Kemp 0 - 1 Phil Skippon
Final Score: 1 - 4

Division 4
Wednesday 2nd November 2016

Buckley/Mold 6 Vs Malpas & Oswestry 2
1 Jim Hanson 1 - 0 Jonathan Smith
2 James Walker 1 - 0 Orlando Bell
3 Elaine Evans 0 - 1 Brian Glover
4 Jamie Glanchey 1 - 0 Aleisha Moon
Final Score: 3 - 1

Division 2
Tuesday 1st November 2016

Atticus Vs Pensby 1
1 Steve Kee ½ - ½ David Clark
2 Jim Wiseman 0 - 1 Liam Cadigan
3 Steve Burge 0 - 1 David Ashton
4 Steve Philp 1 - 0 Brian Crompton
5 Steve Winstanley ½ - ½ Ron Sheen
Final Score: 2 - 3

Division 1
Friday 28th October 2016

Chester D Vs Chester B
1 Rohan Yesudian 0 - 1 Phil Crocker
2 Daniel Savidge 1 - 0 Chris Doran
3 Riyaan Yesudian 0 - 1 Graham Bromley
4 Seth Collinson ½ - ½ Paul Watson
5 James Lee 0 - 1 David Bryan
Final Score: -

Division 4
Friday 28th October 2016

Chester K Vs Tattenhall
1 Daniel Richards 0 - 1 Klaus Tekniepe
2 Arin Theard ½ - ½ Mike Dickinson
3 Nethuli Saram 1 - 0 Ian Mawhood
4 James Frost 1 - 0 Ben Newnham
Final Score: -

Division 2
Thursday 27th October 2016

Wallasey 5 Vs Hoylake/Great Meols 3
1 Martin Hargreaves ½ - ½ Bahkti Vasiev
2 Rick Purcell ½ - ½ Radu Tatar
3 Brian Wiggett ½ - ½ Ron Ledgard
4 Colin Dougherty 1 - 0 John Smallthwaite
5 Colin Rees 1 - 0 Pete Steeples
Final Score: -

Division 4
Wednesday 26th October 2016

Buckley/Mold 5 Vs Rhyl & Prestatyn
1 Robert Goodwin 0 - 1 Andrew Hughes
2 Sithika Medagedara 0 - 1 Philip Crew
3 Ben Barnes ½ - ½ Stuart Hamilton
4 Jack Kemp 1 - 0 Mark Donovan
Final Score: -

Knock Out Round2
Tuesday 25th October 2016

Atticus KO Vs Wallasey KO 2
1 Steve Kee 1 - 0 Martin Cockerill
2 Michael Williams 1 - 0 Greg Harkanyi
3 Jim Wiseman 1 - 0 John Higgins
4 Steve Philp 1 - 0 Barry O'Brien
5 D - 1 Trevor Amos
6 Sanjoy Banerjee 1 - 0 David Williams
7 Steve Winstanley ½ - ½ Felix Lefeuvre
Handicap: -
Final Score: - 3

Division 1
Tuesday 25th October 2016

Chester C Vs Chester A
1 Colm Buckley 0 - 1 John Carleton
2 Michael McDonagh ½ - ½ David Robertson
3 Ben Roberts 0 - 1 Steve Connor
4 Steve Lloyd 1 - 0 David Stuttard
5 Keith Emerton 0 - 1 Colin White
Final Score: -

Division 2
Tuesday 25th October 2016

Chester E Vs Wallasey 3
1 Ray Williams 0 - 1 Mark Spriggs
2 Clive Tickell 1 - 0 Phil Owen
3 Joe Nemcek 1 - 0 Alan Jackson
4 John Sutcliffe ½ - ½ Duncan Rennie
5 Dave Hulme 0 - 1 Leon Wolszczak
Final Score: -

Division 1
Monday 24th October 2016

Wallasey 1 Vs Crewe
1 Mike Coffey 1 - 0 David Hulme
2 Greg Hughes 0 - 1 Karl Lockett
3 Stuart Smiley 1 - 0 Neville Layhe
4 Phil Brine 1 - 0 Chris Rhodes
5 Mark Spriggs ½ - ½ David Price
Final Score: -

Division 1
Monday 24th October 2016

Wallasey 2 Vs Hoylake/Great Meols 1
1 Mike O'Mahony ½ - ½ Dave Tebb
2 Colin Hughes 0 - 1 Mike Smith
3 Jeff Povall 0 - 1 Nick Martin
4 Chris Latham 0 - 1 Mike Stone
5 Ed Taylor ½ - ½ Thomas Carroll
Final Score: 1 - 4

Division 3
Friday 21st October 2016

Pensby 2 Vs Wallasey 6
1 David Ashton 1 - 0 Ewan Herd
2 Allan Clarke 0 - 1 Martin Cockerill
3 Brian Crompton 0 - 1 Greg Harkanyi
4 Ron Sheen 1 - 0 John Higgins
5 Philip Green 0 - 1 Adam Harkanyi
Final Score: 2 - 3

Division 3
Thursday 20th October 2016

Wallasey 7 Vs Frodsham
1 Brian Wiggett 1 - 0 Jeff Reid
2 Alan Kelly 1 - 0 Chris Goy
3 Barry O'Brien 1 - 0 Jim McPhillips
4 David Williams 1 - 0 Frank McGuigan
5 Felix Lefeuvre 0 - 1 Phil Wright
Final Score: 4 - 1

Division 3
Wednesday 19th October 2016

Buckley/Mold 4 Vs Buckley/Mold 2
1 Frank Salt ½ - ½ David Aldridge
2 Stephen Dunning ½ - ½ Brian Lowens
3 Robert Goodwin ½ - ½ Andy Wilson
4 Jim Hanson ½ - ½ Sithika Medagedara
5 James Walker 0 - 1 Sandi Medagedara
Final Score: 2 - 3

Division 2
Monday 17th October 2016

Wallasey 3 Vs Malpas & Oswestry 1
1 Mark Spriggs 0 - 1 Charles Lowick Higgie
2 Tony Roberts ½ - ½ David Bennion
3 Dave Farley 0 - 1 Peter Fisher
4 Alan Jackson 0 - 1 Celeste McCrann
5 Leon Wolszczak 1 - 0 Peter Brown
Final Score: -

Division 4
Friday 14th October 2016

Chester L Vs Chester J
1 Sam Burchett 0 - 1 Efe Kitis
2 Iniya Anand 0 - 1 Nithilan Sivanand
3 Alex Roberts 0 - 1 Rutujay Chawda
4 Milan Kustos 1 - 0 Mehmet Kitis
Final Score: 1 - 3

Division 4
Wednesday 12th October 2016

Buckley/Mold 5 Vs Pensby 3
1 Sandi Medagedara 1 - D
2 Sithika Medagedara 0 - 1 Brian Crompton
3 Ben Barnes ½ - ½ Bennett Appleyard
4 Jack Kemp 1 - 0 Bill Anderson
Final Score: -

Division 2
Thursday 6th October 2016

Hoylake/Great Meols 3 Vs Malpas & Oswestry 1
1 John Hanson 0 - 1 Brian Whyte
2 Bahkti Vasiev 0 - 1 Charles Lowick Higgie
3 Radu Tatar 0 - 1 Graham Ives
4 Ron Ledgard 1 - 0 Peter Brown
5 Pete Steeples ½ - ½ Celeste McCrann
Final Score: -

Division 2
Thursday 6th October 2016

Wallasey 5 Vs Wallasey 4
1 Gary Hall 0 - 1 Steve Lee
2 Rick Purcell ½ - ½ Ken Jones
3 Brian Wiggett 0 - 1 Viv Oldham
4 Colin Dougherty ½ - ½ Brian Clarke
5 Ron Champion ½ - ½ Ewan Herd
Final Score: -

Division 1
Thursday 6th October 2016

Wallasey 2 Vs Wallasey 1
1 Mike O'Mahony 0 - 1 Mike Coffey
2 Colin Hughes 1 - 0 Greg Hughes
3 Jeff Povall ½ - ½ Stuart Smiley
4 Chris Latham 1 - 0 Phil Brine
5 Ed Taylor 1 - 0 Mark Spriggs
Final Score: -

Division 2
Wednesday 5th October 2016

Buckley/Mold 1 Vs Chester E
1 Andy Barber 0 - 1 Ray Williams
2 Haydn Parry ½ - ½ Clive Tickell
3 David Aldridge 0 - 1 Joe Nemcek
4 David Heitch 0 - 1 John Sutcliffe
5 Sithika Medagedara 0 - 1 Dave Hulme
Final Score: ½ -

Division 3
Wednesday 5th October 2016

Buckley/Mold 4 Vs Buckley/Mold 3
1 Frank Salt 0 - 1 Ifan Rathbone-Jones
2 Stephen Dunning 1 - 0 Quentin Dodd
3 Robert Goodwin 1 - 0 Elaine Evans
4 Jim Hanson 1 - 0 Ben Barnes
5 James Walker 0 - 1 Jack Kemp
Final Score: 3 - 2

Elaine Evans late substitute after non-arrival of scheduled player

Division 1
Wednesday 5th October 2016

Crewe Vs Penyffordd
1 Rich Wiltshir ½ - ½ David Jameson
2 David Hulme 0 - 1 Bob Clark
3 Karl Lockett 0 - 1 Ray Pearson
4 Neville Layhe 0 - 1 John Gorman
5 Chris Rhodes 0 - 1 Richard Burton
Final Score: ½ -

Division 1
Tuesday 4th October 2016

Chester A Vs Chester D
1 John Carleton 1 - 0 Rohan Yesudian
2 David Robertson 1 - 0 Daniel Savidge
3 Steve Connor 1 - 0 Riyaan Yesudian
4 John Sutcliffe 1 - 0 Seth Collinson
5 Steve Williams 0 - 1 James Lee
Final Score: 4 - 1

Division 1
Tuesday 4th October 2016

Chester C Vs Chester B
1 Michael McDonagh 1 - 0 Rokas Valantinas
2 Ben Roberts 0 - 1 Phil Crocker
3 Steve Lloyd 0 - 1 Chris Doran
4 Keith Emerton 1 - 0 Graham Bromley
5 Joe Nemcek ½ - ½ David Bryan
Final Score: -

Division 4
Tuesday 4th October 2016

Chester H Vs Chester K
1 Roberto Pino 1 - 0 Arin Theard
2 Geoff Townsend 0 - 1 Daniel Richards
3 Noel Kelly 0 - 1 Nethuli Saram
4 Barry Kelly ½ - ½ James Frost
Final Score: -

Division 2
Tuesday 4th October 2016

Hoylake/Great Meols 2 Vs Atticus
1 Thomas Carroll 1 - 0 Luke Boumphrey
2 Helena Griffiths 0 - 1 Jim Wiseman
3 Mike Stoddart ½ - ½ Steve Burge
4 Dave Picken 1 - 0 Steve Philp
5 Peter Inward 1 - 0 Sanjoy Banerjee
Final Score: -

Division 4
Tuesday 4th October 2016

Malpas & Oswestry 2 Vs Tattenhall
1 Dimitar Kirachen 1 - 0 Alan Inglis
2 Jonathan Smith 1 - 0 Klaus Tekniepe
3 Euan Stevenson 1 - 0 Malcolm Green
4 Anastasia Moon 0 - 1 Mike Dickinson
Final Score: 3 - 1

Division 4
Tuesday 4th October 2016

Rhyl & Prestatyn Vs Buckley/Mold 6
1 Stuart Hamilton 1 - 0 Howard Williams
2 Ronald Calvert 1 - 0 James Walker
3 Nigel Hughes 1 - 0 Elaine Evans
4 Mark Donovan 1 - 0 Jamie Glanchey
Final Score: 4 - 0

Division 3
Monday 3rd October 2016

Frodsham Vs Wallasey 6
1 Pat Ridley 1 - 0 Martin Cockerill
2 Jeff Reid ½ - ½ Ron Champion
3 Paul Jones 0 - 1 John Higgins
4 Phil Wright 0 - 1 Eddie Love
5 Frank McGuigan 0 - 1 Adam Harkanyi
Final Score: -

Division 2
Monday 26th September 2016

Wallasey 4 Vs Wallasey 3
1 Steve Lee 1 - 0 Mark Spriggs
2 Ken Jones 0 - 1 Tony Roberts
3 Viv Oldham ½ - ½ Dave Farley
4 Ewan Herd 0 - 1 Alan Jackson
5 Graham Heath 0 - 1 Leon Wolszczak
Final Score: -

Division 4
Friday 23rd September 2016

Chester K Vs Chester L
1 Arin Theard 0 - 1 Sam Burchett
2 Daniel Richards 1 - 0 Jack Carroll
3 Nethuli Saram 1 - 0 Iniya Anand
4 James Frost 0 - 1 Milan Kustos
Final Score: 2 - 2

Division 4
Wednesday 21st September 2016

Tattenhall Vs Pensby 3
1 Alan Inglis 1 - 0 Brian Crompton
2 Ian Mawhood 0 - 1 Ron Sheen
3 Malcolm Green 0 - 1 Bennett Appleyard
4 Mike Dickinson 1 - 0 Bill Anderson
Final Score: 2 - 2

Division 3
Tuesday 20th September 2016

Chester G Vs Chester F
1 Steve Williams 1 - 0 Jixin Yang
2 Dave Littlemore 1 - 0 Ian Clayton
3 Jeoff Morris 1 - 0 Jack Yang
4 Roberto Pino 1 - 0 Abhijay Chawda
5 Phil Skippon 0 - 1 Efe Kitis
Final Score: 4 - 1

Division 2
Tuesday 20th September 2016

Hoylake/Great Meols 2 Vs Hoylake/Great Meols 3
1 Peter Holian ½ - ½ John Hanson
2 Helena Griffiths 0 - 1 Bahkti Vasiev
3 Mike Stoddart 1 - 0 Radu Tatar
4 Dave Picken 1 - 0 Ron Ledgard
5 Peter Inward 1 - 0 Pete Steeples
Final Score: -

Division 2
Tuesday 20th September 2016

Malpas & Oswestry 1 Vs Atticus
1 Brian Whyte 0 - 1 Steve Kee
2 Charles Lowick Higgie 0 - 1 Luke Boumphrey
3 Graham Ives 0 - 1 Jim Wiseman
4 Celeste McCrann 1 - 0 Steve Burge
5 Orlando Bell 0 - 1 Steve Philp
Final Score: 1 - 4

Knock Out Round1
Monday 19th September 2016

Wallasey KO 2 Vs Buckley/Mold KO
1 Trevor Amos 0 - 1 David Pearcey
2 John Broomhall 1 - 0 Liam Jefferies
3 Martin Cockerill 0 - 1 David Aldridge
4 Alan Kelly 0 - 1 Quentin Dodd
5 Barry O'Brien 0 - 1 Stephen Dunning
6 David Williams 1 - 0 Jim Hanson
7 Greg Harkanyi 1 - 0 Sithika Medagedara
Handicap: -
Final Score: - 4

Division 1
Friday 16th September 2016

Chester D Vs Chester C
1 Rohan Yesudian ½ - ½ Colm Buckley
2 Daniel Savidge 0 - 1 Michael McDonagh
3 Riyaan Yesudian 0 - 1 Ben Roberts
4 Seth Collinson 1 - 0 Steve Lloyd
5 James Lee 1 - 0 Keith Emerton
Final Score: -

Division 4
Friday 16th September 2016

Chester J Vs Chester H
1 Efe Kitis 1 - 0 Geoff Townsend
2 Rutujay Chawda 1 - 0 Noel Kelly
3 Mehmet Kitis 0 - 1 John Robson
4 Omer Khan 1 - 0 Barry Kelly
Final Score: 3 - 1

Division 3
Friday 16th September 2016

Pensby 2 Vs Frodsham
1 Allan Clarke ½ - ½ Roy Julian
2 Brian Crompton 1 - 0 Angus Weir
3 Ron Sheen 1 - 0 Paul Jones
4 Philip Green 0 - 1 Jim McPhillips
5 Dragos Raureanu 0 - 1 Frank McGuigan
Final Score: -

Division 2
Thursday 15th September 2016

Wallasey 3 Vs Wallasey 5
1 Mark Spriggs 1 - 0 Rick Purcell
2 Tony Roberts 1 - 0 Martin Hargreaves
3 Alan Jackson ½ - ½ Gary Hall
4 Duncan Rennie 0 - 1 Colin Dougherty
5 Leon Wolszczak ½ - ½ Ron Champion
Final Score: 3 - 2

Division 3
Wednesday 14th September 2016

Buckley/Mold 2 Vs Buckley/Mold 3
1 Brian Lowens 0 - 1 Quentin Dodd
2 Gordon Sommerville 1 - 0 David Heitch
3 Sithika Medagedara 1 - 0 Simon Shorrock
4 Sandi Medagedara 0 - 1 Ben Barnes
5 Sue Kemp 1 - 0 Jack Kemp
Final Score: 3 - 2

Division 1
Tuesday 13th September 2016

Chester B Vs Chester A
1 Rokas Valantinas 0 - 1 John Carleton
2 Phil Crocker 1 - 0 David Robertson
3 Graham Bromley ½ - ½ Steve Connor
4 Paul Watson 1 - 0 David Stuttard
5 Clive Tickell ½ - ½ John Sutcliffe
Final Score: 3 - 2

Division 3
Monday 12th September 2016

Wallasey 6 Vs Wallasey 7
1 James McCabe 0 - 1 Jose Recarde
2 Martin Cockerill 0 - 1 Alan Kelly
3 John Higgins 1 - 0 Trevor Amos
4 Eddie Love 0 - 1 Barry O'Brien
5 Adam Harkanyi 0 - 1 David Williams
Final Score: 1 - 4

Division 2
Friday 9th September 2016

Pensby 1 Vs Malpas & Oswestry 1
1 David Clark 0 - 1 Richard Bryant
2 Liam Cadigan 0 - 1 Charles Lowick Higgie
3 David Ashton 0 - 1 Peter Lovatt
4 Allan Clarke ½ - ½ Graham Ives
5 Brian Crompton 1 - 0 Orlando Bell
Final Score: -

Division 4
Wednesday 7th September 2016

Buckley/Mold 6 Vs Buckley/Mold 5
1 Howard Williams ½ - ½ Robert Goodwin
2 James Walker 1 - 0 Sithika Medagedara
3 Elaine Evans 0 - 1 Ben Barnes
4 Eluned Rathbone-Jones 1 - 0 Jack Kemp
Final Score: -